Sabiedriskā transporta kavēšanās Rīgā pārsteigumu vairs nesagādās

Sabiedriskā transporta kavēšanās Rīgā pārsteigumu vairs nesagādās

Nereti dažādu iemeslu dēļ sabiedriskais transports Rīgā nepienāk atbilstoši norādītajam grafikam. Šādas situācijas bieži vien sagādā neērtības, liekot būt neziņā par to, kad tieši plānota transporta pienākšana un nokļūšana konkrētajā galapunktā. Lai pasažieri vienmēr būtu lietas kursā par to, tieši cikos pienāks sabiedriskais transports, “Rīgas satiksme” atsevišķās pieturvietās uzstādīs tablo ar reāllaika sabiedriskā transporta kustības grafiku.

Pilotprojekta ietvaros “Rīgas satiksme” tuvāko nedēļu laikā 15 noslogotākajās sabiedriskā transporta pieturvietās uzstādīs elektroniskos tablo, kuri informēs par sabiedriskā transporta reālo pienākšanas laiku. Plānots, ka pilotprojekts ilgs no sešiem līdz deviņiem mēnešiem, un tā laikā tiks testēta tablo darbība un to sniegtais pienesums viedākas sabiedriskā transporta satiksmes attīstībā.

“Rīgas satiksme” valdes loceklis Jānis Meirāns, runājot par tablo sniegtajām priekšrocībām, norādīja, ka -

tas ne vien parādīs, pēc cik ilga laika sagaidāma sabiedriskā transporta pienākšana, bet ar algoritmu palīdzību ļaus prognozēt arī sastrēgumu ietekmi.

Viņš uzsvēra, ka iegūtā informācija no tablo palīdzēs saprast to, kā efektīvāk izstrādāt investīciju plānu un karti, kur šādus elektroniskos tablo nepieciešams uzstādīt nākotnē. J. Meirāns arī norādīja, ka papildus pilotprojekta ietvaros plānots izveidot reāllaika aplikāciju, kur ikviens savā viedierīcē varēs apskatīties par sabiedriskā transporta atrašanās vietu un reālo pienākšanas laiku.

Jāpiebilst, ka jau šobrīd uzsākts darbs pie pirmā elektroniskā tablo uzstādīšanas, kas atradīsies “Rīgas satiksmes” pieturvietā 13. janvāra ielā. Pārējo tablo uzstādīšana tiks veikta nākamo četru līdz sešu nedēļu laikā. Jānis Meirāns norādījis, ka viena tablo izmaksas mērāmas no 1000 līdz 2500 eiro. Cena lielākoties atkarīga no tā, vai pieturvietā ir vai nav elektrības pieslēguma.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!