Šogad Norvēģijā pusi jauno automobiļu varētu veidot elektroauto

Šogad Norvēģijā pusi jauno automobiļu varētu veidot elektroauto

Elektriskie transportlīdzekļi iecienīti visās Skandināvijas valstīs, taču jo īpaši to vidū izceļas Norvēģija. Zināms, ka elektrisko auto pārdošanas rādītāji šajā valstī 2019. gadā sasnieguši rekordaugstus ciparus, konkrētāk, 42,4% no visiem pārdotajiem auto bijuši elektriskie spēkrati. Tas ir rādītājs, pie kura Norvēģija nevēlas apstāties. Par to liecina izteiktās prognozes, ka jau šogad vairāk nekā pusi no auto tirgus veidos elektriskie transportlīdzekļi.

Statistika liecina, ka 2019. gadā Norvēģijā pārdoti vairāk nekā 60 tūkstoši elektrisko auto. Tas ir par trešo daļu vairāk nekā gadu iepriekš. Taču, kas sekmē tika augstus e-auto pārdošanas rādītājus?

Lai samazinātu automašīnu radīto emisiju koncentrāciju, Norvēģija noteikusi mērķi līdz 2025. gadam panākt to, lai visi valstī pārdotie auto būtu bezemisiju automašīnas.

Lai šāds mērķis tuvāko piecu gadu laikā būtu sasniedzams pēc iespējas reālāk, valsts piedāvā izdevīgus nodokļu režīmus visiem elektrisko auto īpašniekiem, padarot šādas mašīnas būtiski pieejamākas un konkurētspējīgākas kopējā auto tirgū.

Pašreiz jau liela daļa auto ražotāju savu produkciju papildina ar elektrisko auto modeļiem, tāpēc izvēles brīvība pieaug. Tikmēr noskaidrots, ka norvēģu iecienītākais e-auto ir “Tesla Model 3”, kas veido ievērojamu tirgus daļu - ap 15 700 šādu spēkratu.

Vienlaikus arī Latvijā elektrisko auto tirgus nestāv uz vietas, un tie satiksmē tiek manīti aizvien biežāk. Būtisks kritērijs, lai iegādātus elektrisko automašīnu, ir infrastruktūras jeb uzlādes staciju pieejamība. Patlaban Latvijas teritorijā ir vairāk nekā 70 elektrisko transportlīdzekļu uzlādes punkti, kas veido arvien plašāku tīklu. Tām vasaras izskaņā pievienojās pirmās trīs “Elektrum” uzlādes stacijas. Noskaidrots, ka pirmo četru mēnešu laikā no darbības sākuma tajās veikta uzlāde vairāk nekā 1370 reizes, un klientu iecienītākās esot tieši ātrās uzlādes stacijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!