Sony radījis savu pirmo elektroauto modeli

Sony radījis savu pirmo elektroauto modeli

No 7. līdz 10. janvārim Lasvegasā norisinājās tehnoloģiju pasākums “CES 2020”, kurā gan bija iespējams iepazīties ar tehnoloģiju gigantu līderu viedokli, gan apskatīt jaunākos tehnoloģiskos brīnumus, no kuriem daži savu zvaigžņu stundu piedzīvos ne tik tālā nākotnē. Savu veikumu pasākumā parādīja arī elektronikas uzņēmums “Sony”, kas prezentēja elektrisko auto “Vision-S”. Tiesa gan, pie tā stūres vien retais varēs nokļūt.

CES 2020 tehnoloģiju izstādē Sony pārsteidza ar pavisam jaunu produktu savā ierīču klāstā – elektroauto “Vision-S”. Tomēr vismaz pagaidām uzņēmums neplāno šo automobili ražot ne masveidā, ne pat ierobežotā daudzumā.

Sony savu Vision-S pašreiz uzskata kā kaut ko, kas atrodas starp konceptu un prototipu.

Tas nozīmē, ka uzņēmums vēlējās parādīt savas idejas, ko varētu piedāvāt autoindustrijai un nodemonstrēja tās ar sava radītā elektromobiļa prototipa palīdzību, kas faktiski arī darbojas un ripo uz priekšu.

Vision-S ietver sevī virkni jaunu ideju, ko Sony piedāvā integrēt nākotnes elektroauto. Piemēram, mašīnā var atrasties vairāki skārienjūtīgi displeji, ar kuru palīdzību gan vadītājs, gan pasažieris var vienkārši piekļūt automašīnas multivides vadības elementiem, piemēram, Sony īpašumā esošajām filmām, mūzikai, videospēlēm. Arī auto aizmugurē sēdošie pasažieri netiktu atstāti aizmirstībā - tiem uzņēmums piedāvā savus skārienjūtīgos ekrānus ar augstākās klases skaņas aprīkojumu un citām ekstrām.

Būtisks fokuss Vision-S likts arī uz dažādiem sensoriem. Piemēram, kameru sensori, kas īpaši noderīgi varētu būt autonomajās mašīnās. Tradicionālo sānu spoguļu vietā Sony izmanto sānu skata kameras, kas savu funkciju pilda, pateicoties attēla sensoriem. Vision-S automobilis ietver kopumā 10 šādus attēla sensorus, kas iestrādāti visā transportlīdzeklī. Tos papildina cita veida sensori, kā radari, ar ultraskaņas funkciju un citi. Automašīna darbojas ar divu 200kW motoru palīdzību un tās maksimālais ātrums sasniedz teju 240km/h.

Sony norāda, ka visas šīs tehnoloģiskās idejas varētu izmantot visu veidu transportlīdzekļu darbināšanā – no apvidus auto līdz busiņam un beidzot ar krietni piezemētākiem cilvēku pārvietotājiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!