Transporta revolūcija

Transporta revolūcija

Šobrīd Latvijas transporta nozare atrodas spēcīgas turbulences apstākļos. Tos rada gan ģeopolitiskie notikumi, gan milzīgā konkurence, sadrumstalotais tirgus, neskaidrā valsts stratēģija, gan nozares lielo spēlētāju intereses un klientu arvien augošās prasības.

Pagājušā nedēļā pasaulē pirmā elektriskā lidmašīna, kas pacēlusies un nolaidusies vertikāli, veiksmīgi veikusi pirmo testa lidojumu.

Pēc McKinsey&Company prognozes vairāk nekā trešdaļu kravu pārvadājumu autovadītāju nākošo desmit gadu laikā aizstās pašbraucošās automašīnas.

Šie ir tikai pāris fakti, kas liecina par to, ka jau šobrīd transporta nozare ir lielu pārmaiņu priekšā. 24. maijā BiSMART seminārā "Transports. Loģistika. Infrastruktūra: Nozares izaicinājumi un attīstības perspektīvas" kopīgi ar transporta nozares pārstāvjiem un ekspertiem diskutēsim par nozarē aktuāliem jautājumiem un attīstības scenārijiem biznesa tehnoloģiju laikmetā.

Šobrīd Latvijas transporta nozare atrodas spēcīgas turbulences apstākļos. Tos rada gan ģeopolitiskie notikumi, gan milzīgā konkurence, sadrumstalotais tirgus, neskaidrā valsts stratēģija, gan nozares lielo spēlētāju intereses un klientu arvien augošās prasības.

Kā uzskata Juris Kabakovs, BiSMART platformas vizionārs, "šīs lokālās un katram tik būtiskās izmaiņas nedrīkst būt par pamatu, lai ignorētu pasaules kopējās tendences, kas iezīmējas ar strauju biznesa tehnoloģiju ienākšanu nozarē. Lai izdzīvotu, jākustās ne tikai ātrāk, bet arī gudrāk nekā jebkad iepriekš. Jāmeklē jauni veidi, iespējas un risinājumi, lai efektivizētu savu darbību, veicinātu konkurētspēju un pierādītu savu vietu vietējā un globālā tirgū."

Digitalizācija jau šobrīd skar visus transporta veidus. Kā auto pārvadājumus un gaisa satiksmi, tā arī kuģu līnijas un loģistikas risinājumus. Piemēram, runājot par šī brīža pasaules un Latvijas veiksmes stāstiem un iespējām, Latvijas Mobilā telefona digitālo kanālu  pārdošanas vadītājs Rūdolfs Maltavnieks atzīmē, ka "bezpilota lidaparāti tiek izmantoti jau daudzus gadu desmitus, taču to attīstības ātrums pēdējos 5 gados ir veicinājis dažādu loģistikas risinājumu attīstību."

Vairāk nekā trešdaļu kravu pārvadājumu autovadītāju nākošo desmit gadu laikā aizstās pašbraucošās automašīnas

"Lai nodrošinātu pakalpojumus transporta un loģistikas uzņēmumiem, ir nepieciešams ātrums un fleksibilitāte. Iespējams šo svarīgo iemeslu dēļ Telia Latvija izjūt pieaugošu interesi par mākoņtehnoloģiju izmantošanu tieši no uzņēmumiem, kuri sniedz transporta un loģistikas nozares kompānijām dažādus pakalpojumus. Arvien biežāk uzņēmumi, kas piedāvā, piemēram, noliktavas un transporta vadības sistēmas, kravas un transporta maršruta izsekošanas sistēmas u.c., izvēlas savus pakalpojumus izvietot mākonī. Tas dod iespēju šo sistēmu lietotājiem – loģistikas un transporta uzņēmumiem – momentāni piekļūt, apkopot un apstrādāt visus nepieciešamos datus neatkarīgi no ģeogrāfiskās lokācijas, uzlabot sava darba efektivitāti, kļūt elastīgākiem. Savukārt, šo sistēmu nodrošinātājiem – iespēju šo pakalpojumu mērogot un nodrošināt tā globālo klātbūtni", vienu no nepieciešamām un tieši transporta nozarē pieprasītām biznesa tehnoloģijām skaidro Oskars Krastiņš, Telia Latvija, mākoņpakalpojumu vadītājs.

Transports nozares seminārā BiSMART eksperti dos ieskatu nozarei būtiskās biznesa tehnoloģijās, gan tādās, kas jau šodien tiek plaši pielietotas, gan tādās, par kurām uzņēmumu vadītāji un īpašnieki vēl nebūs dzirdējuši. Seminārā apskatīsim gan vispārējas tēmas: Kā transportā un loģistikā izmanto tehnoloģijas? Infrastruktūras situācijas novērtējums, inovāciju nepieciešamība. Transporta, loģistikas nākotne, gan arī iepazīstināsim ar ļoti konkrētiem risinājumiem: Inovācijas efektīvākai loģistikai - no sensoriem riepās līdz koordinētai ostu transporta vadībai. Droni. Datu uzglabāšana, sistematizēšana, mākoņpakalpojumu praktiskā ieviešana transporta nozares uzņēmumiem.

Semināra programma un pieteikšanās

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!