Turpmāk paziņot par negadījumu varēs ērtāk un ātrāk

Turpmāk paziņot par negadījumu varēs ērtāk un ātrāk

LNT raidījumā 900 sekundes 16. oktobrī viesojās Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abašins. J. Abašins intervijā pavēstīja, ka drīzumā saskaņotos paziņojumus ceļu satiksmes negadījumā iesaistītie varēs aizpildīt elektroniski, izmantojot mobilo aplikāciju.

Kā galveno iemeslu šādam solim LTAB valdes priekšsēdētājs minēja to, ka bieži vien notiek ceļu satiksmes negadījumi, kuru ietvaros varētu iztikt bez policijas iejaukšanās, izmantojot vien saskaņotos paziņojumus. Taču

gandrīz tikpat bieži negadījumā iesaistītajiem saskaņotā paziņojuma papīra veidlapu nav līdzi, tāpēc gribot, negribot nākas iesaistīt likuma sargus.

Lai situācijas, kad noticis ceļu satiksmes negadījums, un policijas iejaukšanas nav vajadzīga, būtu vieglāk atrisināt, nolemts par mobilās aplikācijas ieviešanu elektroniskai saskaņoto paziņojumu aizpildīšanai. J. Ābašins, runājot par šāda veida aplikācijas ieviešanu, norāda, ka tā būtiski paātrinātu un atvieglotu visu iesaistīto pušu darbu. Ar lietotnes palīdzību elektroniski aizpildītais saskaņotais paziņojums automātiski nonāks LTAB, konkrētās apdrošināšanas kompānijas, Valsts policijas, kā arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīcībā.

Jau zināms, ka aplikācija būs bez maksas un to varēs lietot visu apdrošinātāju klienti.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!