Lidmobiļu izstrādātājs Terrafugia kļūst par Ķīnas autoražotāja Geely īpašumu

Lidmobiļu izstrādātājs Terrafugia kļūst par Ķīnas autoražotāja Geely īpašumu

Ķīnas autoražotājs Geely, kas Eiropā labāk zināms kā Volvo īpašnieks, paziņojis par ASV jaunuzņēmuma Terrafugia iegādi. Pirms vairāk nekā desmit gadiem izveidotā Terrafugia nodarbojas ar lidmobiļu jeb tā dēvēto lidojošo automašīnu izstrādi, vēsta izdevums Verge.

Lai arī lidmobiļu izstrāde ir sarežģīts process, tiem ir daudz piekritāju urbānistu un pilsētbūvnieku vidū, un šī iemesla dēļ virkne kompāniju aktīvi strādā pie lidmobiļu tehnoloģiju attīstīšanas. Starp redzamākajiem Verge min ASV Masačūstetas pavalstī bāzēto jaunuzņēmumu Woburn, kas darbību uzsāka 2009. gadā, kā arī kompāniju Transition, kura 2012. gadā prezentēja lidmašīnu ar saliekamiem spārniem, spējīgu braukt arī pa ceļiem un ir saņēmusi ASV varas iestāžu atļauju šī transporta līdzekļa ekspluatēšanai, kā arī pārdevusi vairākus savus lidmobiļus par 279 tūkstošiem ASV dolāru gabalā.

Tikmēr Geely uzskatīta, ka tieši Terrafugia ir pati perspektīvākā kompānija lidmobiļu izstrādātāju vidū, kura būs pirmā, kas radīs komerciāli veiksmīgu lidmobili.

Jaunuzņēmuma pāriešana Ķīnas kompānijas īpašumā novedīs pie ievērojamiem kadru pārkārtojumiem Terrafugia iekšienē. Tajā pašā laikā uzņēmums vēl pirms pārdošanas darījuma noslēgšanas trīskāršoja tajā strādājošo inženieru skaitu, un jaunais īpašnieks sola vēl lielāku skaitu darba vietu, raksta Verge.

Geely ir zināma ar to, ka šai kompānija izdevās izvest no finanšu strupceļa autoražotāju Volvo, kuru tā 2010. gadā atpirka no Ford. Pilnībā iespējams, ka arī Terrafugia tikai iegūs no nonākšanas ambiciozā Ķīnas autoražotāja īpašumā, un varēs ievērojami paātrināt sava lidmobiļa izstrādi, lai gan konkrētus solījumus nedz Geely, nedz Terrafugia pagaidām nedod.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!