Uber, Lyft un Didi rosina aizliegt privātos robomobiļus

Uber, Lyft un Didi rosina aizliegt privātos robomobiļus

Uber, tā galvenais konkurents ASV Lyft, Ķīnas ride sharing gigants Didi un vēl vairākas transporta kompānijas publiskojušas savu redzējumu par autonomā transporta izmantošanas pilsētvidē principiem. Vienā no punktiem norādīts, ka vismaz lielpilsētās nepieciešams aizliegt robomobiļu nonākšanu privātpersonu īpašumā, vēsta Extreme Tech.

Paziņojumā „Kopējās mobilitātes principi” (atrodami šeit) pasaules lielākās ride sharing kompānijas noformulējušas desmit priekšlikumus attiecībā uz robomobiļu ieviešanu pilsētās. Pirmo deviņi no šiem priekšlikumiem ir vispārīgi – tajos norādīts, ka pilsētas un to transporta sistēmas jāuzskata par vienotu veselumu, ka plānošanas laikā nepieciešams ņemt vērā iedzīvotāju vajadzības, kā publiskās telpas nepieciešams izmantot efektīvi, utt..

Savukārt desmitais priekšlikums jeb princips skan sekojoši: „Mēs atbalstām ideju, ka autonomos transporta līdzekļus biezi apdzīvotos pilsētu rajonos drīkst izmantot tikai lieli taksometru parki.”

Šo ierosinājumu kompānijas pamato ar tādiem argumentiem kā zemas braukšanas izmaksas, drošības garantijas un kontrole pār izmešiem. „Ja robomobiļus ekspluatēs taksometru parki, tas garantēs, ka programmonodrošinājumu apkalpos un atjaunos profesionāļi. Tāpat tas samazinās stāvvietu un ceļu noslogojumu, kā arī atbildīs kopējai tendencei samazināt personisko automašīnu skaitu biezi apdzīvotos pilsētu rajonos,” piebilsts paziņojumā.

Extreme Tech tikmēr norāda, ka šie apgalvojumi, lai cik patiesi tie arī nebūtu, vienlaikus rada aizdomas, ka pārvadātāji vēl pirms robomobiļu parādīšanās cenšas iegūt monopolstāvokli konkrētajā tirgū. Pagaidām tas gan ir tikai vairāku kompāniju priekšlikums, nevis valsts noteikts standarts vai likumprojekts, tomēr, kā atzīst Extreme Tech, mēģinājumi mākslīgi mazināt konkurenci pat pagaidām vēl nepastāvošajā autonomā transporta tirgū garantēti iznīcinās šo tirgu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!