Uber plāno ap 2023. gadu ieviest gaisa taksometrus

Uber plāno ap 2023. gadu ieviest gaisa taksometrus

Transporta koplietošanas pakalpojumu sniedzējs “Uber” nācis klajā ar plāniem, kā jau pavisam drīzā nākotnē nonākt ātrāk savā galamērķi, nedalot ierasto ceļa segumu ar citiem satiksmes dalībniekiem. Sadarbojoties ar jaunuzņēmumu “Joby Aviation”, Uber plāno attīstīt satiksmi virs zemes, piedāvājot pilsētās gaisa taksometra pakalpojumus.

Pēc tehnoloģiju ziņu mediju “The Verge” publicētās informācijas - Uber visai ambiciozo plānu salīdzinoši īsā laikā palīdzēs realizēt Kalifornijā bāzēta aviācijas un kosmosa kompānija “Joby Aviation”, kas jau vairāk nekā desmit gadu darbojas elektriskās aviācijas jomā. Jānorāda, ka līdz šim jau notikusi gaisa taksometra prototipa demonstrācija. Taksometra pilots tajā veica vertikālu pacelšanos, un lidojums ildzis 15 minūtes. Pašu gaisa taksometru, ko darbina elektromotori un sarežģīta vadības programmatūra, varētu raksturot kā drona un mazas lidmašīnas krustojumu. Taču, aplūkojot to darbībā, gaisa taksometrs var sasniegt divreiz lielāku ātrumu kā helikopters un lidojot izklausās pēc milzīga bišu spieta.

Džo Bens Biverts (JoeBen Bevirt)Joby Aviation izpilddirektors – norādījis, ka, viņaprāt, gaisa taksometri ļaus cilvēkiem nokļūt galamērķī piecas reizes ātrāk nekā, braucot satiksmē, kas bāzēta uz zemes.

Šādi transportlīdzekļi arī samazinās sastrēgumus pilsētās un veicinās pāreju uz ilgtspējīgiem tranzīta veidiem.

Viņš arī piebilda, ka ir sajūsmā apvienot spēkus ar Uber pie šāda, nākotnes mobilitātē nozīmīga projekta.

Jāpiebilst, ka nozares eksperti joprojām ir bažīgi par to, vai elektriskajā pacelšanās un nolaišanās balstītā gaisa taksometru sistēma varētu patiešām dot ievērojamu ieguldījumu nākamās paaudzes transporta sistēmā, vai arī šie gaisa transportlīdzekļi būs vienkārši tikai bagāto cilvēku iespēja izvairīties no ikdienas sastrēgumiem pilsētās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!