Vācijā atklāj pirmo autoceļu ar smago auto uzlādes iespējām

Vācijā atklāj pirmo autoceļu ar smago auto uzlādes iespējām

Kravas jeb smagie automobiļi ir auto transporta veids ar vienu no lielākajiem degvielas patēriņiem. Dīzeļdegvielas apjoms, kas ik dienas tiek izlietots to darbināšanai, likumsakarīgi, atstāj aizvien lielāku ietekmi uz gaisa kvalitāti, piesārņojumu līmeni pilsētās, kā arī klimatu kopumā. Lai šo situāciju uzlabotu, Vācijā atklāts pirmais autoceļš, kur smagos auto iespējams “pabarot”, veicot to uzlādi līdzīgi kā trolejbusiem.

Pēc amerikāņu ziņu medija CNN sniegtās informācijas – virs jaunatklātā Vācijas autoceļa aptuveni 10 kilometru garumā, netālu no Frankfurtes, izbūvēti elektrības vadi, kas nodrošina iespēju uzlādēt hibrīddzinēju smagās automašīnas.

Auto uzlādes process notiek gluži tāpat kā trolejbusu gadījumā.

Lai šāda veida smagās automašīnas “pabarošana” varētu notikt, sava roka bija jāpieliek gan elektrolīniju aprīkojuma radītājam, gan smago auto ražotājiem. Konkrētāk, kompānija Siemens izstrādājusi eHighway sistēmu, kas apvieno elektrisko sliežu efektivitāti ar kravu pārvadājumu elastību un veic kravas auto akumulatoru uzlādi, kamēr tas pārvietojas. Lai inovatīvais uzlādes risinājumus darbotos kā nākas, arī pašiem automobiļiem jābūt aprīkotiem ar pāris trolejbusam raksturīgām iezīmēm. To izdevies panākt Zviedrijas transportlīdzekļu ražotājam Scania. Savukārt, kravas auto tehnoloģijas tapušas ar vācu automobiļu ražotāja Volkswagen palīdzību. Par šiem auto Vācijas valdība līdz šim iztērējusi 70 miljonus eiro.

Būtiski, ka laikā, kad kravas auto savienoti ar elektriskajiem vadiem virs autoceļa, transportlīdzeklis darbojas ar elektromotoru palīdzību. Savukārt, līdz ko tas nonācis uz “tradicionālā ceļa”, automātiski pieslēdzas tajos esošā hibrīdsistēma.

Kompānijas Siemens pārstāvji norādījuši, ka šo kravas auto uzlādes sistēmu var integrēt jau esošajā autoceļu infrastruktūrā un tādējādi praktiskā veidā samazināt emisiju, enerģijas, ka arī naudas patēriņu.

40 tonnu smaga auto īpašnieks uz katriem nobrauktiem 100 000 km spēj ietaupīt 20 000 eiro par degvielu.

Tiek norādīts, ka šis jaunatklātais autoceļa posms ir daļa no būtiskas saiknes starp Frankfurtes lidostu, globāla mēroga kravas mezglu un tuvējo industriālo parku. Zināms arī, ka tuvākajā laikā tiks atvērti vēl divi autoceļa posmi ar šādu kravas auto uzlādes iespēju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!