Ventspils pievienojas “zaļāka” sabiedriskā transporta kustībai

Ventspils pievienojas “zaļāka” sabiedriskā transporta kustībai

Elektriskie transportlīdzekļi ielās vērojami aizvien biežāk, un runa nav tikai par vieglajām elektriskajām automašīnām. Videi draudzīgāki transportlīdzekļi pamazām ienāk arī Latvijas pašvaldību sabiedriskā transporta auto parkos. Nedaudz vairāk kā pirms gada kļuva zināms, ka Rēzeknē sācis kursēt pirmais elektriskais autobuss. Nu šāda veida projekts īstenots arī Ventspilī, kur turpmāk pasažierus pārvadās 14 elektriskie mikroautobusi.

Tapis zināms, ka 31. janvārī Ventspils noslēgusi oficiālu līgumu ar pilnsabiedrību “Universals Electrify”, kas dod iespēju pilsētai tikt pie 14 elektriskajiem mikroautobusiem. Transportlīdzekļi tiks veidoti uz Mercedes Benz bāzes, vizuālo pārbūvi veiks kompānija “Universal LTD”, savukārt tos elektriskus padarīs uzņēmums “Electrify”. Sagaidāms, ka tie būs zemās grīdas mikroautobusi, dodot iespēju ērti iekāpt gan cilvēkiem ar kustību traucējumiem, gan pasažieriem ar bērnu ratiņiem. Katrā no 14 mikroautobusiem būs iespējams pārvadāt nedaudz vairāk kā 20 pasažieru.  

Norādīts, ka projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 5.5 miljoni eiro. Šajā summā ietilpst gan 14 elektriskie mikroautobusi, gan trīs uzlādes staciju izveide. Līdzīgi kā Rēzeknē, arī Ventspilī daļu izdevumu segs Eiropas Kohēzijas fonds.

Jāpiebilst, ka pirmā pašvaldība, kas sāka izmantot elektrisko sabiedrisko transportu, ir jau minētā Rēzekne. Projekta ietvaros pilsēta tika pie četriem Čehijas uzņēmuma “SOR” ražotajiem autobusiem. Projekta kopējās izmaksas toreiz gan bija mazākas, sasniedzot 1,6 miljonus eiro, no kā 85% finansēja Kohēzijas fonds. Šeit jāņem vērā, ka Rēzeknē kursējošie elektriskie autobusi ir krietni lielāki par tiem, kas būs Ventspilī, proti, ar 26 sēdvietām un 42 stāvvietām. Šādi autobusi ar vienu uzlādi spēj nobraukt līdz 180 km. Tāpēc, domājams, elektriskie mikroautobusi Ventspilī ar vienu uzlādi spēs pieveikt lielāku attālumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!