2020. gada olimpiādē piedāvās pašbraucošus taksometrus un pārstrādātas medaļas

2020. gada olimpiādē piedāvās pašbraucošus taksometrus un pārstrādātas medaļas

Nākošajā gadā visus vasaras sporta spēļu cienītājus gaida četros gados lielākais notikums – Tokijas vasaras olimpiskās spēles. Šīs spēles būs īpašas ne vien ar jauniem rekordiem, bet arī kļūs par tehnoloģiski bagātāko sporta notikumu. Sportistiem būs iespēja tikt pie medaļām, kas pārstrādātas no mobilajiem tālruņiem un citas elektronikas, savukārt skatītāji varēs vizināties ar pašbraucošiem taksometriem.

 2020. gada Vasaras olimpiskās spēles, kas norisināsies Tokijā, būs gana īpašas gan pašiem spēļu dalībniekiem, gan līdzjutējiem klātienē. Šajās spēlēs īpašs pielietojums rasts jau nolietotajām elektroniskajām ierīcēm, kas iegūs otru dzīvi nu jau citādākā veidolā. Labākie sportisti tiks apbalvoti ar medaļām, kuru izgatavošanā izmantoti aptuveni seši miljoni vairs nelietojamu mobilo telefonu un citas ierīces, kuru svars kopumā sasniedz ap 80 000 tonnu. Šīs ierīces pārstrādājot, tiks iegūtas visu trīs pakāpju medaļas – bronzas, sudraba un zelta, kopumā izgatavojot ap 5000 medaļu gan olimpisko, gan paraolimpisko spēļu dalībniekiem.

Kamēr labākie sportisti varēs nēsāt jaunās paaudzes medaļas, tikmēr spēļu apmeklētāji tiks vizināti Toyota markas pašabraucošajos taksometros.

Autoražotājs paziņojis, ka olimpiādei nodrošinās 3700 mobilitātes risinājumus/transportlīdzekļus, no kuriem 90% būs elektrificēti.

Jāatzīst, ka gluži vieni paši pasažieri šajos braucamajos nesēdēs. Autonomie transportlīdzekļi vēl nedaudz jāpilnveido, lai pasažieri tajos varētu vizināties vieni paši. Tāpēc drošības nolūkos un Japānas likumu ietvaros pie autonomo auto stūres vienmēr jābūt vadītājam, kas vajadzības gadījumā būtu gatavs pārņemt kontroli pār to. Toyota pārstāvji arī norādījuši, ka šajos pasbraucošajos taksometros līdzās vadītājam atradīsies arī tehniķis, kurš analizēs sistēmu un transportlīdzekļa darbību un vajadzības gadījumā sazināsies ar drošības vadītāju.

Zināms, ka pašas automašīnas tiks aprīkotas ar Toyota programmatūru “Chauffeur”, kas fokusēta uz pilnīgu autonomiju, ļaujot šoferim būtībā tikai noraudzīties, kā mašīna pati patstāvīgi tiek galā ar satiksmi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!