25 000 cilvēku uzlabojuši savas digitālās prasmes

25 000 cilvēku uzlabojuši savas digitālās prasmes

Šogad „Digitālās nedēļas 2018” ietvaros notika 542 pasākumi, kuros piedalījās teju 25 tūkstoši dalībnieku. Kā norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) – Digitālās nedēļas pasākumi notika gan klātienē, kas aptvēra 161 Latvijas pilsētu un novadu, gan arī tiešsaistē. Dalībnieku skaits rīkotajās aktivitātēs klātienē un tiešsaistē bijis visai līdzīgs. Klātienes pasākumos interesentu skaits sasniedza vairāk nekā 13 700, turpretī tiešsaistes dalībnieku skaits bija nedaudz virs 11 200.

VARAM valsts sekretārs Rinalds Muciņš uzsver Digitālās nedēļas nepieciešamību un nozīmi laikā, kad tehnoloģiju pasaulē noris strauja attīstība, kas ietver arī datu attīstību, apmaiņu un izmantošanu. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa ir patīkami pārsteigta par cilvēku plašo interesi apgūt un papildināt savas digitālās prasmes. Tomēr S. Bāliņa uzsver, ka ar Digitālo nedēļu vien esot par maz, lai būtiski uzlabotu zināšanas saskarē ar digitālajām tehnoloģijām, un katram savas digitālās prasmes jāpapildina regulāri.

„Digitālās nedēļas 2018” tēmu lokā šogad tika ietvertas tādas aktuālas jomas kā digitālo pakalpojumu izmantošana, drošība digitālajā vidē, kritiskā domāšana un medijpratība, digitālās prasmes un mūžizglītība. Iedzīvotāji savas digitālās prasmes varēja pilnveidot pasākumos, kas notika Latvijas skolās, bibliotēkās, pašvaldībās, uzņēmumos.

Digitālā nedēļa šogad notika jau deviīo reizi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!