5G Latvijā ienāks šogad - vai uzņēmēji tam būs gatavi?

5G Latvijā ienāks šogad - vai uzņēmēji tam būs gatavi?

Interneta patēriņa ziņā uz vienu iedzīvotāju Latvija ierindojas otrajā vietā pasaulē, pierādot to, ka latvieši patiešām novērtē e-vides sniegtās priekšrocības, un ,domājams, ar 5G ieviešanu  aktivitāte tikai palielināsies. Taču citāds skats vērojams jaunā 5G tīkla potenciālajā izmantojumā biznesa jomā un tehnoloģijās. Kā norādīja LMT prezidents Juris Binde – pastāv zināma plaisa starp tehnoloģiju attīstības ātrumu un uzņēmēju gatavību tās arī ieviest savā biznesā.

Situāciju par to, kāds progress ir Latvijas Mobilajam Telefonam (LMT) 5G tīkla ieviešanā un to, cik gatavi ir uzņēmēji šo tīklu izmantot sava biznesa attīstībā Latvijas Televīzijas raidījumam “Viens pret vienu” pavēstīja LMT prezidents Juris Binde. Runājot par to, cik tālu tikts līdz šim 5G ieviešanas procesā, LMT prezidents atklāja, ka pašreiz jau esot uzstādītas 180 bāzes stacijas, kas nodrošinās antenas konkrētajā frekvenču joslā. Tāpat jau ir noticis frekvenču izsoles process operatoriem, kas dod iespēju tiem jau tagad sākt būvēt tīklus. J. Binde arī norādīja, ka

pašlaik Latvija ir priekšā citām Eiropas Savienības valstu 5G ieviešanā,

jo virknei no tām vēl nemaz neesot notikusi frekvenču izsole.

Runājot par uzņēmēju gatavību izmantot jauno 5G tīklu un pakāpties pāris soļu pretim digitalizācijas virsotnei, Juris Binde norādīja, ka šobrīd bizness Latvijā šajā ziņā atpaliek un uzņēmēji vēl nav gatavi izmantot tehnoloģijas ar 5G pieskārienu un jaudu. Viņš uzsvēra, ka daudzi uzņēmēji ir sasnieguši savus “stikla griestus”, savu kompetences līmeni un vēl nav gatavi pāriet uz nākošo attīstības pakāpi.

Skaidrojot pāreju uz 5G tīkla izmantošanu, LMT prezidents atklāja, ka jaunais tīkls nesāks strādāt uzreiz tad, kad tiks pabeigti visi nepieciešami darbi 5G ieviešanai. Pāreja notiks pakāpeniski, jo, kā norādīts, 4G tīkls jau spēj nodrošināt 90% no 5G tīkla jaudas. Tāpēc 5G vispirms tiks ieviests tur, kur tīklā novērojami pārslodzes gadījumi un tikai tad citviet.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!