E-paraksta izmantošanas biežums audzis par 223%

E-paraksta izmantošanas biežums audzis par 223%

Apstākļi, kas maina mūsu dzīves jau gandrīz pusgadu, piespieduši vai drīzāk motivējuši vairāk izmantot digitālos risinājumus. Ir skaidrs, ka lielu daļu no tiem lietosim arī turpmāk, jo, kā izrādās, tehnoloģijas tik ļoti var atvieglot mūsu ikdienu. Viens no šādiem risinājumiem ir eParaksts, par ko pirms Covid-19 parādīšanās interese bija salīdzinoši neliela, tomēr šobrīd lietotāju skaits pieaudzis par vairākiem desmitiem tūkstošu.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) pārstāvji norādījuši par ievērojamu e-paraksta izmantošanas pieaugumu, gan pašu eParaksta lietotāju skaita palielināšanos. Norādīts, ka kopš fiziskās distancēšanās noteikumu stāšanās spēkā ar eParakstu apzīmogotu dokumentu skaits palielinājies vairāk nekā trīskārtīgi jeb par 223%. Savukārt pašu elektroniskā paraksta lietotāju skaits audzis 3.5 reizes, salīdzinot ar laiku pirms ārkārtas stāvokļa.

Aprīlī eParaksts izmantots vairāk nekā 152 000 dokumentu parakstīšanai.

Savukārt pieteikumu skaits elektroniskā paraksta iegūšanai aprīlī pārsniedzis 6000.

LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, runājot par eParaksta lietošanas straujo popularitātes pieaugumu, norādīja, ka to veicinājusi arī salīdzinoši vienkāršā lietošana. Lai pievienotos eParaksta lietotāju pulciņam, nepieciešams vien līgums, kas klientam tiek nogādāts ar kurjera starpniecību bez maksas. Tikpat vienkārša kā tikšana pie šādas iespējas ir arī pati elektroniskā paraksta lietošana, kam nepieciešams tikai viedtālrunis.

Brīdī, kad visi procesi, tostarp komunikācija starp uzņēmumiem, klientiem un partneriem noritēja attālināti, eParaksts faktiski bija vienīgais risinājums, kā noslēgt, piemēram, līgumu. Īpaši martā lielu daļu procesu diezgan ātri nācās transformēt digitālā veidā. Šajā sakarā E. Beļskis uzsver, ka nekad iepriekš iedzīvotāji, iestādes un organizācijas nav bijušas tik izlēmīgas un mērķtiecīgas paradumu maiņā. Viņaprāt, šobrīd īpaši svarīgi ir pilnveidot tehnoloģiskās platformas, dažādot iedzīvotājiem pieejamos risinājumus un valstiskā līmenī radīt pārliecību, ka strādāt, apkalpot klientus un veidot partnerības, kā tas bija agrāk, vairs nevarēsim.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!