Arī iedzīvotāji pamazām izjūt e-adreses priekšrocības

Arī iedzīvotāji pamazām izjūt e-adreses priekšrocības

E-adrese ir salīdzinoši jauns saziņas risinājums, kas nodrošina komunikāciju ar valsts un pašvaldību iestādēm. Kopš 2018. gada jūnija to savstarpējai saziņai izmanto visas Latvijas valsts iestādes, pāris mēnešus vēlāk to savā ikdienā ieviesa arī pašvaldības. Savukārt no 2019. gada 1. janvāra e-adresi brīvprātīgi var izmantot ikviens iedzīvotājs. Kā noskaidrots aptaujā, iedzīvotājiem par šo risinājumu kopumā ir pozitīvs viedoklis, šāda veida saziņā saskatot virkni iespēju.  

Ar mērķi noskaidrot, kāds ir iedzīvotāju viedoklis par e-adresi un tās sniegtajām priekšrocībām, janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar pētījumu centru “SKDS” veica Latvijas iedzīvotāju aptauju. Tajā noskaidrots, ka tie iedzīvotāji, kas saziņā ar valsts vai pašvaldību iestādēm izmantojuši e-adresi, saskatījuši būtiskas priekšrocības.

Lielākā daļa jeb 63% aptaujāto norādījuši, ka e-adreses lietošana tiem sniegusi manāmu laika un resursu ietaupījumu.

61% respondentu kā priekšrocību norādījuši lielāku mobilitāti un iespēju saņemt ziņas no iestādēm elektroniski jebkurā laikā. Tikmēr nedaudz vairāk kā puse aptaujāto jeb 55% kā būtisku ieguvumu, lietojot e-adresi, atzīmējuši iespēju atsacīties no ierakstītām vēstulēm.

Pagaidām e-adreses lietošana Latvijas iedzīvotājiem nav obligāta, tomēr daļa šo soli jau ir spērusi. Atbildot uz jautājumu, kas pamudinājis sākt lietot e-adresi, lielākā daļa jeb 66% aptaujāto norādījuši, ka tā nepieciešama ikdienas darbā, sazinoties ar valsts vai pašvaldību iestādēm. 38% respondentu šāda saziņas rīka lietošanu pamudinājusi vēlme izmēģināt ko jaunu un mūsdienīgu. Tāpat aptaujātie minējuši vēl tādus iemeslus kā draugu vai radu pamudinājums, informācija, ka ar laiku e-adreses lietošana būs obligāta un iespēju saņemt ziņas no valsts arī tad, ja nedzīvo deklarētajā adresē.  

Jāpiebilst, ka e-adrese iedzīvotājiem sniedz tādas iespējas kā elektroniski sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm, saņemt no tām dažādus paziņojumus un atbildes, elektroniski nosūtīt iesniegumus un citas priekšrocības.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!