Baltijas mērogā Rīga ir starp iekārojamākajām darba vietām IT speciālistam

Baltijas mērogā Rīga ir starp iekārojamākajām darba vietām IT speciālistam

IT speciālists ir ne tikai viena no pieprasītākajām profesijām, bet arī izaicinājumiem bagāts amats, kam ir būtiska loma Latvijas kā viedas valsts tapšanā. Maijā Ministru kabinets informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas speciālistu piesaisti noteicis kā prioritāti. Bez tam jau šobrīd strādāt IT nozarē Rīgā ir izdevīgāk nekā pārējās Baltijas valstīs.  

Uzņēmums Software Development Academy veicis starptautiski salīdzinošu pētījumu par IT jomā nodarbināto skaitu, šo speciālistu pieprasījumu, algām un izglītības iespējām. Pētījumā iekļautas gan Baltijas valstis, gan arī Ukraina, Baltkrievija, Rumānija, Nīderlande un Dānija.

Pētījumā iegūtie rezultāti ļauj secināt, ka no Baltijas valstu galvaspilsētām tieši Rīga pulcē visvairāk IT speciālistu ar aptuveni 10 000 nodarbināto. Savukārt bieži vien par Baltijas līderi IT jomā dēvētā Tallina piesaistījusi vien 8000 informācijas tehnoloģiju jomā strādājošo. Tikmēr Viļņa ar 2800 IT darbiniekiem ieņem pēdējo vietu šajā trīs Baltijas galvaspilsētu konkurencē. Zīmīgi, ka Lietuvā visvairāk informācijas tehnoloģiju jomā nodarbināto pulcējušies nevis galvaspilsētā Viļņā, bet gan Kauņā. Tur šajā jomā strādājošo skaits ir divtik lielāks, sasniedzot 5500 darba roku. Jāuzsver, ka - 

Baltijas valstīs kopumā no teju 6,5 miljoniem iedzīvotāju 2,5% sastāda IT jomā strādājošie.

Salīdzinājumam pārējās pētījumā iekļautajās valstīs IT speciālistu īpatsvars sasniedz 4% no iedzīvotāju kopskaita.

Aplūkojot IT speciālistu vidējo darba algu katrā no Baltijas valstu galvaspilsētām, jāsecina, ka Rīgu iespējams uzskatīt par vienu no pievilcīgākajām un izdevīgākajām vietām, kur tikt nodarbinātam. Zināms, ka vidējie gada ienākumi IT profesijas pārstāvjiem (ieskaitot arī jaunos IT speciālistus) Rīgā sasniedz 21 000 eiro. Tallinā tie ir 19 000, taču Viļņā – 18 000.

Pētījums arī atklāj tendenci, ka informācijas tehnoloģiju uzņēmumi aizvien vairāk tiecas savā komandā pieņemt tieši jaunos IT speciālistus. Izpētīts, ka, piemēram, no 800 darba piedāvājumiem trešā daļa tiek mērķēta tieši jauno profesionāļu virzienā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!