Barselona kļūst par viedāko pilsētu Eiropā

Barselona kļūst par viedāko pilsētu Eiropā

Barselona, stiprinot inovatīvākās Eiropas pilsētas pozīcijas, parakstījusi nodomu protokolu ar globālo tehnoloģiju uzņēmumu “Huawei”, lai paātrinātu digitālo revolūciju un uzlabotu uzņēmējdarbības vidi. Gudrās pilsētas “smadzenes” ir viedais vadības centrs, kas ļauj efektīvāk izmantot pilsētas resursus – cilvēkiem līdzdarboties pilsētas infrastruktūras plānošanā un attīstīt veselības aprūpes informācijas sistēmas.   

Dienvideiropas metropole Barselona jau agrāk izpelnījusies mobilo un digitālo tehnoloģiju analītiķu atzinību, iegūstot titulu “Globālā viedā pilsēta”. Barselona var lepoties ar viedo satiksmes un stāvvietu vadības sistēmu, gudro apgaismojuma sistēmu un viedo energoefektivitātes vadības sistēmu. Taču tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, tāpēc Barselona ir izvēlējusies par savu stratēģisko partneri “Huawei” viedās pilsētas pilnveidošanā.

Atsevišķas sadarbības jomas, uz kurām attiecas nodomu protokols, ietvers novatoriskus Huawei veidotus tehnoloģiskus risinājumus, piemēram, 5G, viedo pilsētu aplikācijas un digitālo pārveidi. Nodomu protokolu savstarpēji parakstīja Barselonas pilsētas domes priekšsēdētājs Jaume Kolboni (Jaume Collboni) un Huawei Enterprise Business Group viceprezidents Sun Fujo (Sun Fuyou).

Sun Fujo uzsver, ka Spānija Huawei ir ļoti svarīgs tirgus. Uzņēmējdarbība tur sākta pirms 18 gadiem, tāpēc kompānijas apņemšanās dot ieguldījumu digitālās ekonomikas izaugsmē ir tikai pastiprinājusies. Viņš turpina, ka galvenais mērķis ir sadarboties Barselonas digitālajā pārveidē, lai tā kļūtu par Eiropas inovatīvāko pilsētu.

Barselonas partnerība ar Huawei stiprina viedo tehnoloģiju pozīcijas pilsētā, vienlaikus veicinot augstas kvalitātes darbavietas.

Barselonas pilsētas domes priekšsēdētājs šajā sakarā norāda, ka tādā veidā tiek arī papildināts 200 tehnoloģiju uzņēmumu saraksts, kas pēdējos gados ir pārcēlušies uz pilsētu. Tāpat viņš uzsver ekonomisko stimulu nozīmi, ko Barselona ir veikusi Āzijā.

Viedās pilsētas risinājumi Barselonā ietver viedo vadības centru – efektīvas un inteliģentas pilsētas “smadzenes”, kas ļauj vizuāli kontrolēt pilsētas resursus. Īpašas platformas palīdz cilvēkiem plānot kopējo pilsētas infrastruktūru, uzlabot biznesa pieredzi un paātrināt pakalpojumu sniegšanu. Saprātīgas lietojumprogrammas ietver: saprātīgu ceļu analīzi un novatoriskus iekšzemes navigācijas risinājumus, kas integrēti ar viedām tehnoloģijām,; aptieku un slimnīcu informācijas sistēmas; foto arhivēšanas un komunikāciju sistēmu risinājumus; virtuālo e-muitu, kam pamatā ir Huawei izstrādātie glabāšanas mehānismi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!