Blokķēdes tehnoloģiju plāno ieviest arī Uzņēmumu reģistra ikdienā

Blokķēdes tehnoloģiju plāno ieviest arī Uzņēmumu reģistra ikdienā

Vairākas valsts iestādes nolēmušas spert platu soli pretī tehnoloģiju integrācijai, šī gada ietvaros apsverot iespēju savu darba ikdienu atvieglot un efektivizēt ar blokķēdes tehnoloģijas palīdzību. Viena no šādām iestādēm ir Uzņēmumu reģistrs (UR), kur galveno blokķēdes pievienoto vērtību saskata saistībā ar SIA dalībnieku reģistra veidošanu.

Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji norādīja, ka

blokķēde UR procesos sniegtu vairākas priekšrocības, piemēram, samazinātu informācijas aprites laiku starp uzņēmējiem un Uzņēmumu reģistru,

kā arī kopumā būtiski saruktu pats administratīvo darbību skaits. Kā norādīts - pagaidām šī ideja par blokķēdes izmantošanu UR procesu vienkāršošanai un efektivitātei ir tikai pašā sākumā, taču būtiska loma lēmuma pieņemšanā būs pilotprojektam, ar kura palīdzību tiks vērtēts tehnoloģijas sniegtais pienesums Uzņēmumu reģistrā. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro atklāja, ka EM šogad plāno organizēt hakatonu, kura ietvaros tiks izstrādāts piemērotākais un SIA dalībnieku reģistra izveides vajadzībām atbilstošākais pilotprojekts.

UR galvenā notāre Guna Paidere, runājot par blokķēdes potenciālo izmantošanu tieši SIA dalībnieku reģistra veidošanā, norādīja, ka tā ir piemērotākā un pamatotākā izvēle, salīdzinot ar pārējiem procesiem Uzņēmumu reģistrā. Pirmkārt, SIA dalībnieku reģistra veidošana pats par sevi ir laikietilpīgs process - UR gadā nepieciešams tikt galā ar apjomu no 25 000 līdz 30 000 pieteikumiem SIA dalībnieka reģistrēšanai. Otrkārt, SIA dalībnieku reģistra veidošana prasa vairāku pušu iesaisti – UR, uzņēmuma valde, kā arī kapitāldaļu īpašnieki.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!