Būvniecības jomā sperts plats solis pretī digitalizācijai

Būvniecības jomā sperts plats solis pretī digitalizācijai

Dokumentu kārtošana elektroniskajā vidē kļūst aizvien ērtāka un pamazām aizstāj līdz šim pierastos, saskaņošanai nepieciešamos papīra kalnus, iesaistīto pušu fizisko parakstu nepieciešamību un dažkārt pāris tases stipras kafijas. Šajā, digitalizācijas laikmetā, aizvien vairāk jomās dokumentu aprite notiek e-vidē, piemēram, nupat būvniecības nozarē izsniegta pirmā e-būvatļauja.

Pēc Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāves Egitas Diures teiktā – aizvadītajā nedēļā, 19. decembrī, sperts plats solis pretī digitālākai dokumentu apritei būvniecības jomā. Konkrētāk, tikusi izsniegta pirmā e-būvatļauja, kas nozīmē to, ka viss būvprojekta saskaņošanas process norisinājies elektroniskajā vidē. Iesaistītās puses šajā, būvniecības nozarei Latvijā visai zīmīgajā notikumā, ir Stopiņu novada būvvalde, kas izsniegusi e-būvatļauju nekustamo īpašumu uzņēmumam “Bonava Latvija” ar mērķi uzcelt jaunu daudzdzīvokļu namu Stopiņu novada Dreiliņos. Šeit jāpiebilst, ka -

viss process no e-iesnieguma par būvprojektu līdz e-būvatļaujas izsniegšanai prasījis 77 dienas.

Kādi īsti priekšnoteikumi nepieciešami e-būvatļaujas izsniegšanai? Lai atbildīgā iestāde varētu izsniegt elektronisko būvatļauju, visai dokumentu apritei jābūt iesāktai un pabeigtai digitālajā vidē. Sākot no elektroniska iesnieguma par konkrēto būvprojektu, tehnisko noteikumu pieprasīšanu un to izsniegšanu, būvprojekta iesniegšanu līdz ierakstam digitālajā vidē par to, ka izpildīti visi būvdarbos nepieciešamie nosacījumi.

Būvniecības valsts kontroles biroja direktore Svetlana Mjakuškina, runājot par elektroniskās būvatļaujas izsniegšanas priekšrocībām, uzsvēra, ka šāds process padara nepieciešamo dokumentu apriti krietni ātrāku, caurspīdīgāku, kā arī palīdz ērtāk pārvaldīt pašu būvniecības procesu.

Tikmēr Egita Diure arī atklāja, ka iespēja visu būvprojektu saskaņošanas procesu veikt e-vidē tiek piedāvāta jau no šī gada vidus. Viņa arī piebilda, ka pašreiz ir vairāki būvprojekti, kuriem nepieciešamo dokumentu un saistību kārtošana tikusi iesākta digitālā vidē, taču saskaņošanas process vēl neesot pabeigts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!