Cēsīs norisināsies pirmie virtuālie pilsētas svētki Latvijā

Cēsīs norisināsies pirmie virtuālie pilsētas svētki Latvijā

Covid-19 un tā dēļ izsludinātais ārkārtas stāvoklis Latvijā iecirtis pamatīgu robu arī kultūras nozarē, liekot atcelt arī vasaras lielākos festivālus un citus pasākumus. Ierobežojumi skar arī ikgadējos pilsētu svētkus, kuri vai nu jāatceļ vai kuru norisē jārod alternatīvas. Šajā ziņā mūsdienīgu un apstākļiem piemērotu pilsētas svētku norisi radušas Cēsis, kur vasaras vidū norisināsies Latvijā pirmie virtuālie pilsētas svētki.

Cēsu pilsētas svētki šovasar, 18. jūlijā, tiks svinēti nedaudz citādāk, lielāko daļu svētku svinēšanas notikumu pārnesot uz virtuālo vidi. Atzīmēt pilsētas nu jau 814. gadadienu virtuālā veidā būs iespēja ikvienam interesentam gan internetā un kanālā Re:TV, gan arī klātienē ar noteikumu, ja līdz tam brīdim tas atbildīs drošības prasībām.

Pašvaldības aģentūras “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” direktore Andra Magone stāsta, ka  -

alternatīva par virtuāliem pilsētas svētkiem, kas Latvijā ir unikāls pasākums, izvēlēta, lai parādītu, ka arī pandēmijas ierobežojumu laikā iespējams rast kopības sajūtu un svinēt svētkus, kas būtu pieejami un saistoši ikvienam.

Kā jau katru gadu, arī šogad Cēsu pilsētas svētki ir gaidīts notikums, tāpēc A. Magone piebilst, ka bijis svarīgi meklēt arī digitālus risinājumus, lai pilsētas jubileju tomēr būtu iespējams atzīmēt.

Lai gan cēsniekus, gan citus interesentus sagatavotu vasaras lielākajam virtuālajam notikumam, sākot no 8. maija ik nedēļu gan Cēsu pilsētas sociālo tīklu kontos, gan Re:TV kanālā būs iespēja vērot raidījumu ciklu “Cēsis 814 – Svinam kopā!” par radošiem cēsniekiem, no kuriem daļa uzstāsies arī uz skatuves svētku kulminācijā 18. jūlijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!