Cēsis straujiem soļiem dodas pretī nākotnei

Cēsis straujiem soļiem dodas pretī nākotnei

Tehnoloģijas par Silīcija augstieni dēvētajās Cēsīs pēdējos gados ieņēmušas zīmīgu lomu. Iesaiste digitālās identitātes kustībā “Valsts#196”, mākslīgā intelekta apmācības, zinātnes centrs “ZINNO” – tie ir tikai daži piemēri, ka ne vien Rīga dodas viedvalsts virzienā. Zināms, ka Cēsu virzību pretī viedākai nākotnei drīzumā sekmēs arī nākotnes tehnoloģiju zinātnes centrs un dažas citas ieceres, kas tiks realizētas tuvāko gadu laikā.

Nākotnes tehnoloģiju zinātnes centrs, kas saviem apmeklētājiem durvis varētu vērt aptuveni pēc trim gadiem, piedāvās ieskatīties virknē nozaru, piemēram, fizikā, ķīmijā, IT, elektronikā, medicīnā, enerģētikā un citās. Taču lielākais zinātnes centra fokuss tikšot likts uz kosmosa izpēti. Galvenā apmeklētāju mērķauditorija būšot bērni un jaunieši, kam tiks dota iespēja unikālos veidos iegūt zināšanas gan par dabas, gan tehniskajām jomām, lai nākotnē, iespējams, radītu inovatīvus risinājumus ar pievienoto vērtību.

Zināms, ka projekts neietvers vien pašas nākotnes tehnoloģiju zinātnes centra ēkas izbūvi, bet arī risinājumu izveidi videi draudzīgākai dzīvei.

Tie būs, piemēram, jauni elektromobiļu uzlādes punkti, saules elektrostaciju uzstādīšana, kā arī LED apgaismojums.

Cēsu novada pašvaldības pārstāvis Aleksandrs Abramovs norādījis, ka nākotnes tehnoloģiju centrā bez pastāvīgām ekspozīcijām minētajās jomās apmeklētājiem tikšot piedāvāti arī dažādi semināri, nodarbības un prezentācijas. Tādā veidā centrs funkcionēs ne vien kā būtisks zinātnes un tehnoloģiju, bet arī kultūras un izglītības objekts. A. Abramovs arī piebilda, ka centrs varētu lieliski kalpot ne vien bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem, kuriem tiktu piedāvāti komandas saliedēšanas pasākumi, apmācības un citas aktivitātes.

Zināms, ka nākotnes tehnoloģiju zinātnes centrs izmaksās vairāk nekā astoņus miljonus eiro. Lielāko daļu no šīs summas finansēs Emisijas kvotu izsolīšanas instruments.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!