Dānijas lielākā energokompānija pārdod visus naftas un gāzes aktīvus

Dānijas lielākā energokompānija pārdod visus naftas un gāzes aktīvus

Dānijas kompānija Dong Energy pārdod savu naftas un gāzes ieguves biznesu britu kompāniju grupai Ineos. Darījuma vērtība ir 1,1 miljards ASV dolāru, bet pārdošanas iemesls – Dong Energy turpmāk plāno nodarboties tikai ar atjaunojamās enerģētikas projektiem, pirmkārt jau vēja elektrostaciju jūrā būvniecību, vēsta laikraksts Financial Times (FT).

Dong Energy piederošajās atradnēs Ziemeļjūrā tiek iegūti 100 000 barelu naftas ekvivalentā dienā. Kopējie kompānijas rīcībā esošie izlūkotie krājumi Dānijā, Norvēģijā un Lielbritānijā tiek lēsti 570 miljonu barelu apmērā. Atbilstīgi FT rīcībā esošajai informācijai, darījums tiks noslēgts līdz 2017. gada trešā ceturkšņa beigām. Pēc tā noslēgšanas no Dong Energy un Ineos pāries arī kopumā 440 Dānijas uzņēmuma darbinieku.

Laikraksts norāda, ka Dong Energy kļuvusi par vienu no pirmajām naftas un gāzes kompānijām pasaulē, kas aktīvi pārslēdzas uz atjaunojamo enerģētiku. Pagājušajā gadā kompānija īstenoja akciju sākotnējo izvietošanu biržā (IPO), pozicionējot sevi kā vēja enerģētikas kompānija. Tāpat uzņēmums tiek uzskatīts par globālo līderi jūrā bāzēto vēja elektrostaciju tirgū.

Līdz 2023. gadam Dong Energy arī plāno pilnībā atteikties no fosilo resursu izmantošanas savās elektrostacijās, pārejot tikai uz vēja enerģiju un biomasu.

Jāatgādina, ka Pasaules vēja enerģētikas padome prognozē, ka laikā līdz 2030. gadam elektroenerģijas ražošana, izmantojot vēja enerģiju, pieaugs aptuveni piecas reizes, pasaulē kopumā sasniedzot 2110 gigavatus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!