Daudzsološi noslēdzies pirmais pilnībā virtuālais hakatons “HackForce”

Daudzsološi noslēdzies pirmais pilnībā virtuālais hakatons “HackForce”

Kopš otrdienas tiešsaistes vidē darbojās pirmais pilnībā virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Finālā piedalījās 28 komandas, bet par labāko atzina Face Shied. Šovakar tiešsaistē norisinājās fināla prezentācijas, no kurām žūrija atlasīja veiksmīgākās, kuras savā starpā sadalīja kopējo balvu fondu, kas sasniedza 39 000 eiro. Hakatona noslēgumā piedalījās arī Valsts prezidents Egils Levits

Līdz hakatona noslēgumam tajā aktīvi darbojās 28 komandas, bet kopumā projektam dažādās lomās pieslēdzās vairāk kā 800 cilvēki no 25 dažādām pasaules valstīm. Projektu autori ar mentoru palīdzību izstrādāja idejas un risinājumus koronavīrusa krīzes mazināšanai un prezentēja izstrādātos prototipus publiski tiešsaistes vidē. Hakatona idejas izvērtēja ekspertu žūrija, kuras sastāvā bija akseleratora “Startup Wise Guys” vadītājs Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), fonda “Change Ventures” vadošais partneris Andris Bērziņš, Nacionālā veselības dienesta vadītājs Edgars Labsvīrs un citi.

Projekti tika izstrādāti četrās būtiskākajās nozarēs, kurām šobrīd nepieciešama palīdzība un ātri integrējami risinājumi - medicīna un veselības aprūpe, koronavīrusa krīzes risinājumi, izglītība, kā arī ekonomika un uzņēmējdarbības atbalsta projekti.

Jāteic, ka šajā hakatonā labākie un daudzsološākie risinājumi tika izstrādāti tieši medicīnas un veselības aprūpes jomā.

Pirmo vietu un 10 000 eiro turpmākai projekta izstrādei ieguva Face Shied, kas izstrādāja ideju par 3D printētu sejas aizsargu medicīnas darbiniekiem. Par otro veiksmīgāko ideju tika atzīta Emergency Ventilator, radot ideju par mākslīgajām plaušu ventilācijas iekārtām un iegūstot  7000 eiro lielu sākuma kapitālu. Savukārt 3. vietu un 5000 eiro saņēma Exonicus par aizsardzības risinājumus medicīnas personālam, kas aprūpē Covid-19 pacientus.

Papildus galvenajām balvām, vairāki lielie uzņēmumi, kas atbalsta inovāciju nozari, piešķīra simpātiju balvas. Tet piešķīra 3000 eiro idejai NeedHelp, bet projektiem Face Shield un Co-Delivery katrai 1000 eiro, kas palīdzēs attīstīt hakatona laikā izveidotos prototipus. LMT par veiksmīgāko ideju atzina Stay Home, kurai piešķīra 3000 eiro sākuma kapitālu, bet Swedbank Latvija kā daudzsološākās idejas izvēlējās Exonicus, Stay Home un Flipful  katrai piešķīra 1000 eiro.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!