Dažām sabiedrības grupām e-pakalpojumi kļuvuši pieejamāki

Dažām sabiedrības grupām e-pakalpojumi kļuvuši pieejamāki

E-pakalpojumi kļūst par aizvien pieprasītāku veidu, kā Latvijas pilsoņi var sev ērtā laikā, neizejot no mājas, saņemt virkni sev nepieciešamos pakalpojumus dažādām dzīves situācijām. Līdz šim ierobežojumi šo pakalpojumu saņemšanā skāra ārzemēs dzīvojošos, kuriem nebija piekļuves maksas e-pakalpojumiem. Taču, izskatot pieprasījumu, valdība pieņēmusi grozījumus, kas paredz sniegt piekļuves iespēju maksas e-pakalpojumiem arī nerezidentiem.

Aizvadītās nedēļas 15. janvārī valdība apstiprinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātos grozījumus samaksai par e-pakalpojumiem. Turpmāk par tiem būs iespēja norēķināties ne vien ar internetbankas starpniecību, bet arī, izmantojot VISA un MasterCard norēķinu kartes.

Šāds lēmums dos iespēju maksas e-pakalpojumus saņemt arī citām sabiedrības grupām, piemēram, ārzemniekiem.

Pēc VARAM mājaslapā publicētās informācijas – valdības pieņemtie grozījumi dod iespēju par e-pakalpojumiem norēķināties kā Latvijas pilsoņiem, tā arī ārzemniekiem, izmantojot VISA vai MasterCard norēķinu karti, neatkarīgi no kartes izdevējbankas. Tiek norādīts, ka šāda iespēja norēķināties par e-pakalpojumiem varētu būt īpaši aktuāla tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas ilgstoši atrodas ārzemēs, un kuriem nav atvērts konts nevienā Latvijas internetbankā. Šiem cilvēkiem, autentificējoties portālā Latvija.lv ar kādu no identifikācijas rīkiem – eparaksts mobile, eID karti un e-paraksta karti, pēc tam ar maksājumu karti būs iespējams ērtāk norēķināties par konkrēto maksas e-pakalpojumu.

Svarīgi piebilst, ka minētie grozījumi ir aktuāli tikai tiem maksas e-pakalpojumiem, kuriem tikusi pievienota opcija veikt maksājumus ne vien ar internetbankas, bet arī VISA un MasterCard norēķinu karšu palīdzību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!