Digitālās dzīves kvalitāte Latvijā atpaliek no pārējās Baltijas

Digitālās dzīves kvalitāte Latvijā atpaliek no pārējās Baltijas

Digitālā dzīve, gribam mēs to vai nē, ik dienas kļūst aizvien piesātinātāka. To ietekmē gan, piemēram, izvēle lietot jaunas tehnoloģijas, interneta lietošanas paradumi un tā pieejamība, valsts piedāvātie e-pakalpojumi, gan arī aktualitātes datu drošības jomā. Šie bija daži aspekti, kas tika iekļauti pirmajā Digitālās dzīves kvalitātes indeksā, kurā Latvija uzrādīja viduvēju rezultātu, atpaliekot no kaimiņiem.

Privātuma aizsardzības kompānija “Surfshark” izstrādājusi pirmo Digitālās dzīves kvalitātes indeksu. Tajā tika salīdzināts un vērtēts 65 valstu sasniegtais vairākos kritērijos, piemēram, interneta savienojamības ātrums un tā pieejamība, kiberdrošība, datu aizsardzības likumi, elektroniskās valsts pārvaldes pakalpojumu pieejamība un citi. Balstoties uz iegūtajiem rezultātiem, galvenais secinājums – kvalitatīvi attīstīta interneta infrastruktūra negarantē augstu digitālās dzīves kvalitāti.

Kaut arī, interneta pieejamība ir zīmīgs kritērijs, jāņem vērā arī kiberdrošība un datu aizsardzība, bez kā kvalitatīva digitālā dzīve nav iespējama.

Indeksā tika iekļautas arī trīs Baltijas valstis. Tās visas saņēmušas augstu vērtējumu kritērijos par datu aizsardzības likumu, kā arī izklaides satura pieejamību. Savukārt pārējos indeksā iekļautajos mērījumos Latvija atrodas aiz Igaunijas un Lietuvas. Piemēram, mobilā interneta ātrums, pēc pētnieku ieskatiem, Baltijas valstu vidū tieši Latvijā ir vislēnākais. Ja mūsu valstī tā ātrums sasniedz ap 30 megabitiem sekundē (Mbps), tad Igaunijā tie ir 41,7 Mbps un Lietuvā 41,14 Mbps. Latvija Digitālās dzīves kvalitātes indeksā ieņēma 39. vietu no 65 valstīm, Lietuva ierindojās 23. vietā un Igaunija 28. vietā.

Tikmēr visaugstākā digitālās dzīves kvalitāte tiek nodrošināta Austrālijā. Francija ieņēma otro vietu, savukārt Singapūra – godpilno trešo vietu. No lielajām valstīm augstākais rezultāts ASV – 11. vieta, Krievija ieņēma 27. vietu, taču Ķīna palikusi 47. vietā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!