Digitāli parakstīties vēlas aizvien vairāk iedzīvotāju

Digitāli parakstīties vēlas aizvien vairāk iedzīvotāju

Aizvadītajā nedēļā norisinājās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sadarbībā ar valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī bibliotēkām organizētā akcija “Dienas bez rindām”. Iedzīvotāji iepazinās ne vien ar valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem, bet arī varēja spert krietnu soli digitalizācijas virzienā, noformējot savu e-parakstu. Atsaucība tikt pie šīs iespējas bijusi ievērojama, tādējādi papildinot jau paprāvo e-paraksta lietotāju skaitu Latvijā.

Kā norādījusi Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine – interese par iespēju tikt pie sava e-paraksta bijusi ievērojama. Piemēram, Valsts Ieņēmumu dienestā pirmajā akcijas dienā parakstīt līgumu un iegūt iespēju e-parakstu lietot savās viedierīcēs bija ieradušies 43 digitālā paraksta gribētāju. Otrajā akcijas dienā šādu iespēju iegūt vēlējās vēl 46 interesentu. Visi, kas akcijas “Dienas bez rindām” ietvaros parakstīja līgumu un tika pie sava e-paraksta, nu piepulcējušies jau paprāvajam digitālā paraksta lietotāju pulkam. Šobrīd ap 50 000 lietotāju saņēmuši piekļuvi un var izmantot mobilo lietotni “eParaksts mobile”. Tikmēr eID karte ar e-paraksta iespējām izsniegta teju pusmiljonam iedzīvotāju.

To, ka e-paraksta lietošana Latvijā patiešām uzņem apgriezienus, pierāda ne vien lielā aktivitāte uz pieteikšanos e-paraksta iespējām viedtālrunī kampaņas “Dienas bez rindām” ietvaros, bet arī aktīvā šī risinājuma lietošana ikdienā. Zināms, ka pērn e-paraksts lietots vairāk nekā sešus miljonus reižu, kas ir par trešdaļu vairāk nekā 2017. gadā.

Šogad e-paraksta lietotāju aktivitāte sasniegusi jaunus rekordus – jau augustā e-paraksts dokumentu parakstīšanai izmantots sešos miljonos gadījumu.

Domājams, līdz gada beigām šis skaits varētu pieaugt pat līdz 10 miljoniem reižu. Tikmēr e-paraksta risinājums lietotāja identitātes apliecināšanai elektroniskajā vidē izmantots nepilnu miljonu reižu.

E-paraksta iespējas visplašāk tiek izmantotas dažādu līgumu, iesniegumu, pieteikumu parakstīšanai. Aktīvākie e-paraksta lietotāji, kā ierasts, bijuši uzņēmēji, kuriem ātra un ērta dažādu formalitāšu izpilde ir ļoti būtiska.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!