Digitalizēta saziņa ar valsti palīdz būtiski ietaupīt resursus

Digitalizēta saziņa ar valsti palīdz būtiski ietaupīt resursus

Elektroniskās saziņas risinājums e-adrese ikvienam Latvijas iedzīvotājam ērtākai un viedākai saziņai ar visām valsts un pašvaldību iestādēm tiek piedāvāts kopš 2018. gada, jūnijā apritot gadam kopš tā ieviešanas. Novērtējot e-adreses sniegtās priekšrocības šajā laika periodā, nevar nepieminēt arī resursus, ko šī risinājuma izmantošana palīdzējusi ietaupīt.

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sniegtās informācijas – kopš ieviests elektroniskais saziņas risinājums ar valsts un pašvaldības iestādēm, vērojams būtisks resursu ietaupījums. Ministrijas pārstāvji norādījuši, ka gada laikā e-adreses sistēmā nosūtīti 396 600 elektroniskie ziņojumi. Pārrēķinot šo skaitli papīra lapās, secināts, ka -

digitāla saziņa ar iestādēm palīdzējusi ietaupīt teju divas tonnas papīra.

Pieņemot, ka katrs no elektroniskajiem ziņojumiem ir ne garāks par A4 izmēra lapu, tad aizvadītā gada laikā ietaupītas teju 800 pakas biroja papīra.

Aprēķins par ieekonomēto papīra lapu daudzumu ļauj saprast arī to, cik daudz ietaupīti izejmateriāli šo lapu saražošanai. Vienas tonnas baltā biroja papīra saražošanai vidēji nepieciešami 24 koki, 25 kubikmetri ūdens un ap 10,061 kilovatiem elektrības. Ņemot vērā, ka gada laikā ietaupītā papīra daudzums mērāms divās tonnās, minēto izejmateriālu patēriņš jāsareizina vēl ar divi.

VARAM arī norādījusi, ka pašreiz e-adreses risinājumu lieto ap 3100 valsts un pašvaldības iestāžu. Sākot ar šo gadu savu e-adresi var izveidot arī privātpersonas, to skaits šobrīd sasniedz 4700. Ministrija arī ziņo, ka no nākamā gada e-adreses lietošana būs obligāta vairākām juridisko personu grupām. Taču iedzīvotājiem joprojām šī elektroniskās saziņas risinājuma lietošana būs brīvprātīga.

Jāpiebilst, ka e-adreses izveidošana un izmantošana saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm ir bezmaksas. E-adresi iespējams izveidot portālā “Latvija.lv”, izmantojot kādu no digitālajiem identitātes apliecināšanas rīkiem – eID karti, mobilo aplikāciju “eParaksts mobile” , “eParaksts karti”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!