Dots svinīgais starts 5G izmantošanai Latvijā

Dots svinīgais starts 5G izmantošanai Latvijā

Šodien, 19. jūlijā, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits kopā ar mobilo sakaru operatora “Latvijas Mobilais Telefons” prezidentu Juri Bindi atklāja un deva svinīgo startu 5G mobilo sakaru izmantošanai Latvijā. Vienlaikus pasākumā tika prezentēts arī ar uzņēmumu “MikroTik” un LMT atbalstu radītais rūteris, kas ir pirmais 5G tehnoloģiju atbalstošais rūteris un kas tiks ražots arī Latvijā.

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, runājot par jaunās paaudzes mobilo sakaru tīklu, norādīja, ka 5G tehnoloģija ir nepieciešamība modernajā pasaulē, akcentējot to, ka 5G palīdz transportēt lielu daudzumu informācijas, kas ir nepieciešama Big Data un mākslīgā intelekta attīstībā. Prezidents arī uzsvēra, ka vienlaikus jāraugās, lai šīs tehnoloģijas kalpotu sabiedrībai, nevis radītu draudus cilvēkam, videi un brīvībai.

Tikmēr LMT prezidents Juris Binde norādīja, ka 5. paaudzes tīkls ir viena no būtiskākajām sastāvdaļām kopējā konkurences un attīstības procesā. Viņš uzsvēra, ka atklātais 5G mobilo sakaru tīkls ir pirmais solis, lai sāktu plašu tā izvēršanu tajās vietās, kur ir nepieciešams liels datu pārraides ātrums. LMT prezidents arī akcentēja 5G sniegtās priekšrocības, kas galvenokārt sniegs labumu industriālajā jomā. Balstoties uz šo tehnoloģiju, ir iespējams veidot gan transporta maģistrāļu, gan dronu vadības un lēmumu pieņemšanas sistēmas, kas aktuālas kā sabiedrībā, tā arī valsts pārvaldē un biznesā.

Būtiska nozīme ir arī uzņēmumu spējai izmantot 5G iespējas un, sadarbojoties ar citiem uzņēmējiem, radīt inovācijas un ieviest tās gan sabiedrības vajadzībām, gan ražošanā.

Jāpiebilst, ka pirms nepilna gada, aizvadītajā septembrī, notikušajā Baltijas jūras reģiona forumā “5G Techritory” LMT pirmo reizi nodemonstrēja 5G tehnoloģijas iespējas, pārsteidzot ar datu pārraides ātrumu līdz 1,4Gb/s.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!