Draugiem Group radījis automātisko apgaismojuma sistēmu; pirmā pilsēta, kur to uzstādīs - Cēsis

Draugiem Group radījis automātisko apgaismojuma sistēmu; pirmā pilsēta, kur to uzstādīs - Cēsis

Cēsis jau vairākkārt sevi pierādījusi kā vieda, uz attīstību, mobilitāti un iedzīvotāju ērtībām vērsta pilsēta. Vienlaikus Cēsīs mājvietu atraduši arī vairāki tehnoloģiju uzņēmumi, kuri savas inovācijas un risinājumus gatavi ieviest pilsētvidē. Tā nu pateicoties Draugiem Group inovāciju inkubatoram Idea Bits, Cēsīs tapusi pirmā viedā iela - tajā uzstādīta automatizētā apgaismojuma sistēma Idea Lights, kas jau tagad ļauj pašvaldībai ietaupīt līdzekļus un dzīvot videi draudzīgāk. 

Uzņēmums Draugiem Group informē, ka Idea Lights ir Latvijā radīta un ražota apgaismojuma sistēma pilsētvidei. Viens no iemesliem, kāpēc tā varētu būt īpaši saistoša pašvaldībām, ir uzstādīšanas ērtums - sistēmu iespējams pievienot jebkuram LED ielas gaismeklim.

Idea Bits risinājums ļaus automātiski pielāgot apgaismojuma intensitāti atkarībā no satiksmes plūsmas un dienas gaismas spilgtuma, saules spožuma. 

Cēsīs šobrīd norit Idea Bits pilotprojekts, uzstādot jau 50 Idea Lights iekārtas. Pirmie ieguvumi manāmi jau šobrīd un ir acīmredzami - risinājums ļāvis samazināt elektroenerģijas patēriņu gandrīz uz pusi jeb par 46%. Viena no Idea Lights lielākajām priekšrocībām ir tā, ka apgaismojumu iespējams pielāgot pēc vajadzībām. Piemēram, diennakts tumšajā laikā galvenajās pilsētas ielās to var noregulēt uz 100%, savukārt guļamrajonos to iespējams samazināt līdz līmenim, kas netraucē naktsmieru, taču joprojām sniedz drošību uz ielām. 

Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis norāda, ka dalība šajā pilotprojektā Cēsīm ir būtisks solis pašvaldības attīstībā. Viņš uzskata, ka tehnoloģisko jauninājumu ieviešana publiskajā sektorā ir iespējama un nepieciešama, tāpēc pašvaldība novērtē iespēju tos iepazīt. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!