Drīzumā Rīgas Satiksmes transportā braucienu varēs reģistrēt ar koda biļetēm

Drīzumā Rīgas Satiksmes transportā braucienu varēs reģistrēt ar koda biļetēm

Rīgas Satiksme jau diezgan labu laiku plānoja izmaiņas braucienu reģistrācijā, apsverot koda biļešu ieviešanu. Šis plāns nu iegājis jaunā stadijā, un tapis zināms, ka šobrīd uzsākts koda biļešu lietojamības izmēģinājums. Ja viss noritēs kā cerēts, pasažieri paralēli e-talonu sistēmai savu braucienu drīzumā varētu reģistrēt ar koda biļetēm, kuras varēs glabāt viedtālrunī. 

Testa nolūkos pašreiz tiek pārbaudīts, cik veiksmīgi šāda veida biļetes iespējams aktivizēt transportlīdzeklī, kā arī kontrole. Zināms, ka pirmie izmēģinājumi notiks 22. autobusa un 7. tramvaja maršrutos, savukārt pašus testus veiks Rīgas Satiksmes darbinieki. Paredzēts, ka pirmais izmēģinājuma posms varētu ilgt pāris nedēļas, kura laikā saprastu, vai nepieciešamas kādas izmaiņas. Pēc šī posma plānots palielināt kodu biļešu testēšanas apmērus, tās izmēģinot lielākā skaitā transportlīdzekļu un paplašinot testētāju loku, tādējādi pārbaudot šo biļešu lietojamību dažādos maršrutos un laikos. Plānots, ka lietojamības testi tiks pabeigti maijā. 

Ja izmēģinājumi noritēs veiksmīgi, iespējams, jau vasarā pie Rīgas Satiksmes klientiem nonāks jaunais risinājums, kas darbosies paralēli esošajai e-talonu sistēmai.

Galvenā atšķirība starp koda biļeti un e-talonu ir tāda, ka koda biļete ļaus reģistrēt braucienu, izmantojot viedtālruni.

Tam būs nepieciešams telefonā lejupielādēt īpašu mobilo lietotni, ar kuras palīdzību pasažieris reāllaikā varēs iegādāties vienreizējo brauciena biļeti. Līdzīgi kā Pasažieru Vilciena lietotnē iegādātās biļetes, arī šīs parādīsies unikālā QR koda veidā, ko būs jānoskenē ar transportlīdzeklī esošā identifikatora palīdzību, tādējādi reģistrējot braucienu. 

Attīstot šo pakalpojumu, iespējams, vēlāk bez viena brauciena biļetēm varēs iegādāties arī biļetes noteiktam braucienu skaitam, mēneša un cita veida biļetes.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!