Droša saziņa ar valsti tagad pieejama katram

Droša saziņa ar valsti tagad pieejama katram

Kā vēsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) – Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) kopā ar VARAM ir uzsākusi pakāpenisku e-adreses ieviešanu Latvijā. Pagaidām šis risinājums vēl nav starp oficiālajiem valsts e-pārvaldes risinājumiem, taču no septembra līdz pat nākamā gada 1. janvārim e-adrese visiem interesentiem ir pieejama testa režīmā. Šāds režīms ieviests ar mērķi iegūt sabiedrības un iestāžu ierosinājumus, atsauksmes nepilnību identificēšanai un novēršanai, ka arī noskaidrot lietotāju pieredzi kopumā.

Tomēr, kā tad īsti darbojas e-adrese, kādas ir tās galvenās funkcijas un kāda nozīme šim risinājumam ir viedas valsts tapšanas procesā? Pēc vietnē Mana.Latvija.lv sniegtās informācijas –

e-adrese darbojas kā rīks, ar kura palīdzību iedzīvotāji un uzņēmēji var droši sazināties ar valsts iestādēm, kā arī otrādi – valsts iestādes var droši sazināties ar iedzīvotājiem, uzņēmējiem un citām valsts iestādēm.

Lai šo risinājumu varētu sākt lietot, lietotājam jāizveido konts portālā Latvija.lv, identificējoties ar personas apliecību jeb eiD (elektroniskās identifikācijas karti) vai ar e-parakstu. Izveidotais konts katram lietotājam nodrošinās drošu oficiālo ziņojumu sūtīšanu, saņemšanu un glabāšanu.

Izmantojot e-adreses risinājumu, tā lietotājam paveras vairākas būtiskas priekšrocības. Piemēram, saziņā izmantotie dokumenti tiek uzglabāti piecus gadus. Risinājums nodrošina arī garantētu ziņu piegādi un personas datu drošību. Būtisks ieguvums daļai lietotāju varētu būt arī iespēja sazināties ar valsts iestādēm jebkurā laikā un vietā.

Jāpiebilst, ka e-adreses lietošana tuvākajos gados būs obligāta tikai atsevišķām iedzīvotāju grupām, piemēram, valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem, juridiskām privātpersonām, rezerves karavīriem, tiesu jomas pārstāvjiem. Šī risinājuma oficiālā versija ikvienam būs pieejama no nākošā gada 2. janvāra.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!