Festivāls “Lampa” plašas diskusijas raisīja arī tehnoloģiju jomā

Festivāls “Lampa” plašas diskusijas raisīja arī tehnoloģiju jomā

No 28. līdz 29. jūnijam Cēsu pils parkā ceturto gadu norisinājās sarunu festivāls “Lampa”. Pasākums pulcēja plašu interesentu loku un virkni viedokļa līderu, kas vienuviet diskutēja par sabiedrībā un valstī nozīmīgām, aktuālām jomām, arī tehnoloģijām. Mākslīgais intelekts, nākotnes pilsētas, digitalizācija, dati un vēl citas tēmas tika apskatītas un izdiskutētas, iesaistoties gan ekspertiem, gan “Lampas” apmeklētājiem.

Festivāla pirmajā dienā starp visiem pasākumiem norisinājās domapmaiņa “Izglītība 4.0: nākotnes skola jau šodien”, kurā piedalījās arī uzņēmumu “Tilde” un “Mobilly” pārstāvji. Diskusijā skaidri tiks iezīmēta Latvijas attīstībā aktuāla problēma – IT speciālistu trūkums. Mobilly vadītājs Ģirts Slaviņš norādīja, ka Latvijas izglītības sistēmai nepieciešamas būtiskas pārmaiņas, piemēram, akcents būtu vairāk jāliek uz eksaktajām, nevis humanitārajām zinātnēm, kā arī robotika kā mācību priekšmets pavisam noteikti būtu jāievieš no pirmās klases. Savukārt Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas un Tildes valdes loceklis Uldis Dzenis uzsvēra, ka noteikti būtu jāveicina informāciju tehnoloģiju izglītības popularitāte, kā arī skolās jābūt datorkursiem, kuros tiktu mācīts nevis “Microsoft Word”, bet gan programmēšanas pamati.

Arī “Lampas” otrajā dienā netrūka tehnoloģijām veltītu diskusiju un domu apmaiņu. Viena no tām “Nākotnes pilsētas izaicinājumi – vai jaunais ir labi aizmirsts vecais?”. Runājot par nākotnes pilsētas vīziju, praktizējoša arhitekte un kuratore Dagnija Smilga norādīja, ka, viņasprāt, nevajadzētu nodalīt pilsētas no laukiem. Tāpat pilsētām nākotnē svarīgi būs gan tīklojumi, gan mijiedarbība, kas ietver arī tehnoloģiju satikšanos ar dabu. Savukārt, iedomājoties Latvijas pilsētas 2050. gadā, ar savu vīziju dalījās VAS “Valsts nekustamie īpašumi” padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis, kurš akcentēja lielākas mobilitātes iespējas un plašu elektrotransporta izmantojumu.

Tāpat festivālā ar diskusiju palīdzību tika šķetinātas tādas tēmas kā datu nozīmīgums un to izmantojamība, mākslīgais intelekts un tā sniegtās iespējas vai draudi sabiedrībā, Latvijas vieta kosmosa industrijā, zaļās tehnoloģijas, radio nākotne.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!