Google vismaz 500 Latvijas sievietēm sniegs bezmaksas apmācības IT jomā

Google vismaz 500 Latvijas sievietēm sniegs bezmaksas apmācības IT jomā

Google vakardien (9. jūlijā) nāca klajā ar paziņojumu, ka 388 tūkstošu eiro apmērā atbalstīs IT jomā darboties gribošās sievietes Latvijā un Lietuvā. Attiecīgi šī nauda tiks pārdalīta organizācijām “Riga TechGirls” un Lietuvā bāzētajai “Women Go Tech”. Ar šo atbalstu digitālo tehnoloģiju apmācībās varēs piedalīties vismaz 500 Latvijas aktīvās un IT pasauli iekarot gribošās sievietes.

Norādīts, ka apmācības sievietēm kalpos kā lieliska iespēja piedalīties speciālā kvalifikācijas celšanas apmaiņas programmā. Ar šīm zināšanām jau nākamo divu gadu laikā iespējams sākt karjeru IT pasaulē. Zināms, ka iesākumā programma fokusēsies uz izpratnes sniegšanu par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomām, tirgus pieprasījumu un karjeras iespējām. Vēlāk projekta ietvaros dalībniecēm tiks piedāvāta profesionāla mentoringa programma, kas sniegs individuālu atbalstu un veiksmīgu startu karjerai tehnoloģiju nozarē. Savukārt noslēgumā, kad būs izieta visa programma un izpildīti norādītie uzdevumi, dalībnieces kā apliecinājumu saņems arī sertifikātu. Būtiski, ka viss programmas saturs būs latviešu valodā.

Riga TechGirls vadītāja un valdes locekle Anna Andersone uzskata ka sieviešu iesaiste IT jomā nav svarīga tikai tāpēc, ka nepieciešams dzimumu līdzsvars. Viņa uzsver, ka IT nozare ir viena no visstraujāk augošajām un labāk atalgotajām jomām Latvijā, un sieviešu iesaiste tajā ir svarīga visai sabiedrībai.

Tikmēr programmas “Google.org” programmas vadītāja Eiropā, Austrumu valstīs un Āfrikā Liza Belezorova, runājot par galvenajiem iemesliem, kāpēc šāda programma piedāvāta Latvijas un Lietuvas sievietēm, norāda uz datiem, kas liecina par to, ka pandēmijas laikā sievietes darba tirgū visā Eiropā tikušas vairāk ietekmētas nekā vīrieši un līdz ar to arī sekas izjūt nopietnāk. Tāpēc Google ar Riga TechGirls starpniecību nolēmusi palīdzēt sievietēm Latvijā atrast karjeras ceļu tehnoloģiju nozarē un iedrošināt jaunās sievietes darboties šajā jomā.

Vairāk par programmu vari uzzināt, kā arī pieteikties: iepazistitehnologijas.lv.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!