Hakatonā Cēsīs radīs inovatīvus risinājumus klimata problēmām

Hakatonā Cēsīs radīs inovatīvus risinājumus klimata problēmām

Cēsis ir viena no tām pilsētām, kurā ar dažādu pasākumu, tostarp meistarklašu un semināru palīdzību regulāri tiek sniegts ieskats tajā, kā pareizi pārvietoties pa digitālās vides trajektorijām un kā veiksmīgāk un gudrāk dažādas tehnoloģijas izmantot savā, sabiedrības, valsts, kā arī visas pasaules labā. Turpinot virzību pretī digitālajam, oktobra beigās Cēsīs norisināsies hakatons, kurā  tehnoloģiju entuziasti varēs radīt risinājumus gudrākai pilsētas un ekosistēmas mijiedarbībai.

25. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē norisināsies starptautisks klimata pārmaiņu mazināšanai veltīts hakatons “Climathon 2019”. Kā norādījuši pasākuma organizatori – hakatona galvenā ideja ir rosināt tā dalībniekus 24 stundu laikā meklēt un radīt risinājumus – unikālas tīmekļa vietnes, mobilās vai virtuālās realitātes lietotnes, kas palīdzētu novērtēt pilsētas attīstības ietekmi uz ekosistēmu.

Būtiski, ka Cēsis ir viena no 100 pasaules pilsētām, kurā norisināsies šāds pasākums.

Lai atvieglotu hakatona dalībnieku uzdevumu, nodefinēti divi tematiskie virzieni, uz kuriem aicina fokusēties, izstrādājot risinājumus – “Ekosistēmu pakalpojumi un tūrisms“ un “Klimats”. Tā kā hakatons norisināsies Cēsīs, tā dalībnieki pirmās tēmas ietvaros aicināti radīt risinājumus, kas rosinātu Cēsu pašvaldību izvērtēt un attīstīt tūrisma pakalpojumus vai attīstīt biznesa idejas ekosistēmu pakalpojumu izmantošanai un tūrisma slodzes mazināšanai. Savukārt tie, kam tuvāka tēma ir par klimatu, aicināti izstrādāt risinājumus, kas palīdzētu pašvaldībai un/vai iedzīvotājiem, uzņēmējiem, tūristiem reaģēt, pielāgoties un mazināt ietekmi uz klimatu.

Pasākumā piedalīties aicināti visi, kas inovatīvā veidā vēlas sniegt savu artavu klimata problēmu risināšanā. Īpaši gaidīti būs IT jomas profesionāļi, piemēram, programmētāji, programmatūras izstrādātāji, grafikas un saskarnes dizaineri, statistiķi, matemātiķi, datu zinātnieki un analītiķi, IT projektu vadītāji, UX/UI eksperti, vizualizācijas eksperti, arī zinātnieki, valsts ierēdņi, pašvaldību darbinieki un visi citi, kam jau iešāvusies prātā kāda spoža ideja, kā inovatīvā un mobilā veidā novērtēt pilsētas attīstības ietekmi uz vidi.

Jāpiebilst, ka dalība hakatonā ir bezmaksas, tam iespējams reģistrēties šeit līdz 18. oktobrim.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!