Iespējams, nākotnē specialitāti mainīsim krietni biežāk

Iespējams, nākotnē specialitāti mainīsim krietni biežāk

Tehnoloģiju virzītās pārmaiņas dzīvi nākotnē rada kā miglā tītu. Krietni noslēpumaināka tā solās būt teju visā darba tirgū - kā darba ņēmēju, tā arī uzņēmēju vidū. Par to, ka nākotnē, visticamāk, neiesim vienu karjeras ceļu, bet gan mainīsim profesijas teju kā zeķes, ir pārliecināts LMT prezidents Juris Binde. Viņš arī uzskata, ka izglītības jomas pārstāvji saskarsies ar jauniem būtiskiem uzdevumiem, proti – iemācīt mācīties.

Runājot par tā, kā nākotnē varētu virzīties mūsu karjeras ceļi, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) prezidents Juris Binde norāda, ka tie varētu izvērsties arī visai dažādi. Viņš uzskata, ka līdz ar globalizāciju, tehnoloģiju attīstību un straujajām pārmaiņām kopumā nākotnē, dzīves laikā savu specialitāti mainīsim trīs četras reizes. Ja vēl šobrīd iespējams izmācīties un visu darba mūžu nostrādāt vienas specialitātes ietvaros, tad nākotnē krietni vien bieži virkne profesiju vienkārši izzudīs un vienlaikus attīstīsies citas.

LMT prezidents uzsver, ka tieši tehnoloģiju ietekmē radīsies jaunas profesijas, par kuru eksistenci pat vēl šodien zināms neesot.

Juris Binde arī uzskata, ka jābūt fundamentālām zināšanām vairākās jomās vienlaikus. Viņš atzīst, ka lielāks fokuss jāvelta tieši radošajām nozarēm, jo mākslīgais intelekts nespēj risināt problēmas, kur nepieciešams radošais prāts. Tieši tāpēc LMT prezidents arī akcentē vajadzību trenēt smadzenes. To iespējams darīt dažādos veidos – viņaprāt, kā lasīt, tā arī mācīties no galvas dzejoļus.

Pievēršoties situācijai Latvijā, Juris Binde norāda, ka Latvijā ir visas iespējas radīt produktus un pakalpojumus ar pievienoto vērtību, ņemot vērā inžiniertehniskās tradīcijas un tehnoloģisko vidi. Tieši tāpēc, viņaprāt, apstāties šajā attīstībā nevar, jo idejas esot. Nepieciešams tikai izvēlēties, vai Latvija būs tā, kas piegādās mazkvalificētu darbaspēku, vai arī būs vieta, kur radīsies jaunas tehnoloģijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!