Igaunijā nākamgad plašāk pielietos sejas atpazīšanas tehnoloģiju

Igaunijā nākamgad plašāk pielietos sejas atpazīšanas tehnoloģiju

Lai samazinātu rindas un gaidīšanas laiku lidostās un robežkontroles punktos, Igaunija jau nākamgad plāno ieviest sejas atpazīšanas tehnoloģiju, tādējādi aizstājot un automatizējot līdz šim ierasto personas dokumentu pārbaudi. Šo tehnoloģiju plānots ieviest pilotprojekta ietvaros, lai vēlāk noskaidrotu, cik efektīvi tā pildījusi savas funkcijas un kādi uzlabojumi vēl nepieciešami.

Ar vēsti par plānoto sejas atpazīšanas tehnoloģijas ieviešanas pilotprojektu Igaunijā dalījās Iekšlietu ministrijas Informācijas tehnoloģiju centra stratēģiskās attīstības nodaļas vadītājs Janeks Rozovs. Runājot par pašu sejas atpazīšanas tehnoloģiju, viņš norādīja, ka tās pamatā darbosies sejas kontūru salīdzināšanas mehānisms. Īpašs skeneris nosaka to, kā izvietoti sejas galvenie punkti, to izvietojumu nemaina ne bārda, ne arī matu garums. Taču katras sejas biometriskie dati, piemēram, acu izvietojums, deguna un mutes kontūras ir atšķirīgi, kas arī piešķir jēgu sejas atpazīšanas tehnoloģijas izmantošanai.

Kaut arī tehnoloģijas potenciāls un pielietojums dažādās jomās ir vērā ņemams, viena lieta, kas bremzē sejas atpazīšanas tehnoloģijas attīstību un tālāku izstrādi, ir personas datu aizsardzība.

Kā uzsvēra J. Rozovs – Igaunijā personas datu drošībai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Tieši tāpēc arī sejas atpazīšanas tehnoloģijas pilotprojektā jānodrošina, lai visi dati, kas saistīti ar sejas atpazīšanu, cilvēkiem šķistu droši. Šāds pilotprojekts prasa arī darbu pie atbilstošas drošības nodrošināšanas – tas attiecas gan uz augstāku datu aizsardzības līmeni, gan cilvēku informēšanu par viņu personas datu izmantošanu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!