IKT apmācībās Latvijā plānots ieguldīt vairākus miljonus eiro

IKT apmācībās Latvijā plānots ieguldīt vairākus miljonus eiro

Digitālās prasmes mūsdienās ir nepieciešamība aizvien lielākā skaitā darbavietu. Spēja savus ikdienas pienākumus paveikt ātrāk, būt elastīgākiem un pielāgoties dažāda veida izaicinājumiem ir tikai daži no digitālo prasmju ieguvumiem. Pie tam aizvien pieaug pieprasījums pēc speciālistiem dažādās IKT jomās. Ņemot vērā šos aspektus, IKT nozarei plānots novirzīt septiņus miljonus eiro, ieguldot tos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju apmācībās.

Projektu, kurā digitālo prasmju līmenis tiks celts dažādu IKT jomu profesionāļiem, plānots realizēt līdz 2022. gada beigām.

Tā ietvaros paredzēts kopumā apmācīt 1400 speciālistu no vismaz 51 uzņēmuma.

Lai apmācības būtu pēc iespējas efektīvākas un sniegtu konkrētajā darbības sfērā nepieciešamās prasmes un zināšanas, tiks piedāvātas dažādas programmas profesionāļiem tādās darbības jomās kā IKT sistēmu izstrāde, ieviešana un uzturēšana; datu zinātne, kas ietver darbu ar lielajiem datiem; mākslīgais intelekts; mašīnmācīšanās; IKT procesu pārvaldība un kiberdrošība.

Būtisku artavu šī projekta tapšanā sniegusi Eiropas Savienība, konkrētāk, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, no kura ES fondu programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros piešķirts finansējums vairāk nekā trīs miljonu apmērā. Savukārt plānots, ka no privātiem līdzekļiem apmācību īstenošanai tiks ieguldīti vairāk nekā četri miljoni eiro. Tikmēr par apmācību organizētājiem izvēlēta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija kopā ar Latvijas IT klasteri.

Centrālās finanšu un līgumu aģentūras Uzņēmējdarbības un inovāciju departamenta direktore Marina Vorobjova-Vaišļa, runājot par projekta nepieciešamību, uzsver, ka IKT apmācības, investējot cilvēkkapitālā, paaugstinās, pirmkārt, uzņēmumu konkurētspēju. Tāpat darbinieku digitālo prasmju uzlabošana uzņēmumiem ļaus arī elastīgāk piemēroties mainīgiem apstākļiem un izaicinājumiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!