Inovatīvu projektu ietvaros meklēs viedas idejas vides problēmu risināšanā

Inovatīvu projektu ietvaros meklēs viedas idejas vides problēmu risināšanā

Ar klimatu saistītās problēmas un to, kā tās efektīvāk risināt, ir globāls jautājums, kas atrodams teju katras valsts dienas kārtībā. Dažkārt arī ar mazumiņu var panākt daudz, un no vienas idejas iespējams izaudzēt efektīvu un vērtīgu risinājumu. Ar idejām ir jāsāk, un tieši tāpēc nesen atklāta jauna radošā vides iniciatīvu platforma “Siltumnīca” un grantu konkursi, kuros aicina dalīties ar viedām, tehnoloģisku pieskārienu apveltītām idejām videi draudzīgākam dzīvesveidam.

Energokompānija “Enefit” un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopdarbā radījusi vairākus projektus ar mērķi veicināt lielāku izpratni par vides problēmām un rosināt meklēt viedas idejas efektīvākai cīņai pret klimata pārmaiņām. Viens no projektiem ir grantu konkurss “Enefit Idea Hub”, kas norisinās Baltijas reģiona līmenī.

Konkursa mērķis ir rast jaunas idejas, kā gudrāk un efektīvāk iegūt, uzglabāt un izmantot enerģiju.

Risinājumi tiek meklēti trīs enerģētikas nozarēs – e-mobilitātes pakalpojumi elektrisko transportlīdzekļu izmantošanas veicināšanai; viedi un elastīgi enerģijas menedžmenta pakalpojumi un viedi sabiedriskie pakalpojumi. Savu ideju var iesniegt ikviens interesents, labākajam risinājumam saņemot daļu no 30 000 eiro lielā finansējuma tā sekmīgai realizācijai.

Papildus dalībai grantu konkursos iespējams iesaistīties radošajā vides iniciatīvu platformā “Siltumnīca”. Tā nesen atklāta Āgenskalna tirgū un funkcionē kā vieta, kur izzināt ar klimata pārmaiņām saistītus jautājumus, diskutēt un eksperimentēt ar dažādām tehnoloģijām jomas ietvaros. Kā norādījusi Enefit "Siltumnīcas" projekta vadītāja Ieva Margeviča –

“Siltumnīca” kalpos kā atspēriena punkts un iedvesmas avots jaunām, inovatīvām un “zaļām” idejām un būs atvērta gan eksperimentiem, gan izzinošiem pasākumiem.

Būtiski, ka arī pati “Siltumnīca” iekārtota videi draudzīgā stilā – elektrību nodrošina saules paneļi, taču gaisa kvalitāti mēra jaunuzņēmumu radīto sensoru prototipi. Vēloties arī pašu “Siltumnīcu” padarīt vēl viedāku un videi draudzīgāku, RTU aicina savus pētniekus pieteikties RTU Zinātnes atbalsta fonda līdzfinansējumam 20 000 eiro apmērā un piedāvāt savus tehniskos risinājumus un vēlāk uzstādīt tos “Siltumnīcā”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!