Īpašā akcijā iedzīvotājus iedrošina izmantot e-pakalpojumu sniegtās iespējas

Īpašā akcijā iedzīvotājus iedrošina izmantot e-pakalpojumu sniegtās iespējas

Ar mērķi padarīt iedzīvotāju ikdienu pēc iespējas ērtu un dažādu formalitāšu risināšanu ātru un vienkāršu, Latvijā pieejamie pakalpojumi uzsākuši savu transformācijas ceļu. Lai gan tiek piedāvāti vairāki simti e-pakalpojumu, iedzīvotāji aktīvi izmanto vien pāris, kas pašiem aktuālāki. Tāpēc ar mērķi iepazīstināt iedzīvotājus ar e-pakalpojumu piedāvātajām iespējām un to dažādību, šonedēļ tika rīkota akcija “Dienas bez rindām 2019”.

Pēc Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) datiem - populārākie un visvairāk izmantotie e-pakalpojumi 2019. gada pirmajā pusgadā bija iesniegums VRAA, dokumentu pārbaude Nederīgo dokumentu reģistrā un dzīvesvietas deklarēšana. Lai ļautu iedzīvotājiem labāk apzināt tās iespējas, ko sniedz ne tikai minētie, bet arī virkne citu e-pakalpojumu, jau sesto gadu pēc kārtas norisinājās akcija “Dienas bez rindām 2019”. Tā šogad notika no 30. septembra līdz 4. oktobrim, organizējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) sadarbībā ar valsts iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām visā Latvijā. Pēc mana.latvija.lv publicētās informācijas – akcijas mērķis ir iedrošināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu sniegtos pakalpojumus elektroniski un iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē.

Visas nedēļas garumā iedzīvotājiem tika dota iespēja saņemt konsultācijas par e-pakalpojumiem no virknes dažādu iestāžu.

Ar katru gadu dalībnieku skaits akcijā “Dienas bez rindām” kļūst aizvien kuplāks, šogad to skaitam sasniedzot vairāk nekā 340 iestādes un filiāles visā Latvijā.

Tajās iedzīvotāji varēja noskaidrot, piemēram, kādi e-pakalpojumi pieejami, kur tos atrast, kā pieteikt un saņemt atbildes uz citiem sev aktuāliem jautājumiem par elektroniskajiem pakalpojumiem. VARAM ministrs Juris Pūce norādījis, ka šobrīd valsts iestādēs ir apmācīti vairāki tūkstoši cilvēku, kas, savukārt, var apmācīt tos, kas vēlas valsts pakalpojumus izmantot tiešsaistē.

Jāpiebilst, ka pašreiz portālā Latvija.lv pieejami vairāk nekā 700 dažādi e-pakalpojumi, kurus izmanto vairāk nekā 765 000 unikālo lietotāju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!