IT nozares attīstību Latvijā varētu veicināt ārzemju studenti

IT nozares attīstību Latvijā varētu veicināt ārzemju studenti

Lai arī interese par informācijas tehnoloģijām un ar to saistītām jomām pieaug, aizvien biežāk norisinās dažādi IT jomu izzinoši pasākumi, sasniegt nepieciešamo jauno speciālistu skaitu nozarē joprojām neizdodas. Ik gadu studijas informācijas tehnoloģiju jomā pabeidz ap 700 jauno speciālistu, tomēr šis skaits krietni atpaliek no tā, kas nepieciešams, lai IT jomu Latvijā paceltu kvalitātē, kas tuvojas pasaules līmenim.

Latvijas augstskolas absolvējušo IT speciālistu skaits vidēji sasniedz ap 700, šim skaitam ik gadu nedaudz palielinoties.

Tomēr, lai aizpildītu vakances Latvijas uzņēmumos, absolventu skaitam IT jomā jāsasniedz vismaz 3000 gadā.

Ar šādu vēsti, kas tikai apstiprina agrāk izteiktus viedokļus, nāca klajā Informācijas tehnoloģiju izglītības fonda valdes locekle Karīna Innus. Viņa Latvijas Radio norādījusi, ka ik gadu vērojams būtisks darbaspēka iztrūkums IT nozarē, tāpēc viens no risinājumiem esot palielināt studējošo skaitu, piesaistot ārvalstu studentus.

K. Innus uzsvēra, ka Latvijas studentu vidū vērojama aizvien lielāka interese par informācijas tehnoloģijām, taču ar to aizvien nepietiek, lai aizpildītu pat lielāko daļu brīvo vakanču IT jomā, tāpēc jādomā par ārvalstu studentu piesaisti. Viņasprāt, Latvijas IT industrija var piedāvāt visai pievilcīgu darba vidi un konkurētspējīgu atalgojumu, kas motivētu ārzemju studentus pēc studijām palikt Latvijā un uzsākt darba gaitas kādā no IT uzņēmumiem.

Ekonomikas ministrijas izteiktās prognozes liecina, ka darbaspēka rezerves IT jomā tuvākajos gados turpinās sarukt, tādējādi palielinot IT speciālistu iztrūkumu un radot riskus turpmākai izaugsmei jomā. Prognozēts, ka līdz 2025. gadam iztrūkums pēc augstākās kvalifikācijas speciālistiem eksaktajās jomās varētu pieaugt līdz 17 000 darba rokām, lai arī IKT nozare esot starp augošākajām tautsaimniecības nozarēm Latvijā ar vienu no lielākajiem atalgojuma līmeņiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!