IT skolotāji varēs bezmaksas smelties programmēšanas gudrības

IT skolotāji varēs bezmaksas smelties programmēšanas gudrības

Tehnoloģijām aizvien straujāk attīstoties, jaunākā paaudze ir pati pirmā, kas pēc iespējas ātrāk un vairāk vēlas izzināt šo tik mūsdienīgo un iespējām bagāto IT pasauli. Līdz ar to lielāka atbildība iemācīt visu jauno IT jomā gulstas uz skolotāju pleciem. Lai Latvijas IT skolotāji būtu lietas kursā par aktuālākajām un svarīgākajām jomas tendencēm un varētu šīs zināšanas veiksmīgi nodot saviem skolēniem, tie aicināti pieteikties īpašiem bezmaksas kursiem.

Ar mērķi datorikas skolotājus pēc iespējas labāk sagatavot jaunajam mācību gadam IT izglītības fonds Start(IT) izstrādājis īpašus bezmaksas augstākā līmeņa apmācību kursus programmēšanā, kas norisināsies Rīgas inovāciju kvartālā VEFRESH.

Programmēšanas apmācības skolotājiem plānotas vairākos posmos un kopumā ilgs veselu gadu. Pirmais no posmiem norisināsies no 26. līdz 29. augustam. Apmācību mērķa grupa ir skolotāji, kam jau ir priekšzināšanas programmēšanā un tiem, kas varētu un vēlētos pasniegt augstākā līmeņa programmēšanu vidusskolas klasēs. Mācībās, kas norisināsies augusta beigās, skolotāji apskatīs dažādu projektu versiju rīkus un metodes, centīsies izprast programmēšanas lomu dažādos digitālos pakalpojumos un produktos. Lielāks fokuss tiks likts uz apmācību procesu kopumā, lai skolotājiem pašiem, izmantojot dažādas pieejas, pēc tam būtu vieglāk un saprotamāk iegūtās zināšanas iemācīt saviem skolēniem.

Pirmajā apmācību gadā tiks uzņemti apmēram 30 skolotāju. Taču, turpinot tās arī nākošajos gados, plānots apmācāmo skaitu palielināt.

Bez apmācībām plānots arī sarīkot datorikas skolotājiem veltītu bezmaksas konferenci, kas norisināsies 26. augustā VEF Kultūras pilī. Tajā viedus padomus un jaunas zināšanas sniegs virkne jomas līderu. Piemēram, vairāku jaunuzņēmumu dibinātāja, kā arī Riga TechGirls līdzdibinātāja Anna Andersone, VEFRESH inovāciju kustības vadītājs Viesturs Celmiņš, TechHub līdzdibinātājs Ernests Štāls un daudzi citi.

Start(IT) vadītāja Evija Goluba norādīja, ka pašreiz teju neviena tautsaimniecības joma Latvijā nav iedomājama bez IT prasmēm. Tieši tāpēc skolotāju gatavībai un kompetencei pasniegt programmēšanu ir būtiska loma, lai nākotnē palielinātu IT speciālistu skaitu Latvijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!