Izmanto brīvo laiku, apgūstot bezmaksas mākslīgā intelekta kursus

Izmanto brīvo laiku, apgūstot bezmaksas mākslīgā intelekta kursus

Mākslīgais intelekts mūsu dzīvēs ienāk aizvien biežāk, prognozējams, ka nākotnē tas transformēs virkni jomu, profesiju un ikdienas dzīvi kopumā. Lai arī par mākslīgo intelektu tiek runāts aizvien biežāk plašā nozaru kontekstā, lielai daļai joprojām šī tehnoloģija un tās piedāvātās iespējas ir svešas un neizprotamas. Šobrīd, kad daudziem brīvā laika kļuvis vairāk, ļaujot apgūt arī jaunas prasmes un zināšanas, IT izglītības fonds “StartIT” piedāvā mācību kursu, kura ietvaros ikviens varēs bez maksas apgūt mākslīgā intelekta pamatus. 

Trešdien, 6. maijā, informācijas tehnoloģiju izglītības fonds “StartIT” prezentēja bezmaksas mācību kursu, kura ietvaros tiešsaistē varēs apgūt pamatzināšanas par mākslīgo intelektu. Būtiski, ka kursu ikviens varēs apgūt individuāli un sev ērtā ātrumā. StartIT izpilddirektore Evija Celma informē, ka apmācību saturs izstrādāts Helsinku universitātē. 

Kurss sākotnēji bija pieejams angliski, taču ar Somijas atbalstu tas veiksmīgi iztulkots latviešu valodā.

E. Celma, runājot par kursa struktūru, stāsta, ka mākslīgā intelekta apmācības sastāvēs no kopumā sešiem moduļiem, zem kuriem būs dažādas apakštēmas. Piemēram, mākslīgā intelekta filozofija, mākslīgā intelekta jēdziens, mākslīgā intelekta metodes, pielietojums un citas tēmas. Mācību kursā teorijas sadaļa tiek papildināta ar praktiskiem piemēriem par mākslīgā intelekta pielietojamību un ietekmi uz dzīvi, kā arī kopumā 25 dažādiem uzdevumiem pašpārbaudei. 

Apmācību ilgums, mācoties kursa izstrādātāju ieteiktajā tempā jeb pāris stundas nedēļā, ir sešas nedēļas. StartIT izpilddirektore uzsver, ka, veiksmīgi apgūstot mākslīgā intelekta kursus, tiks iegūtas ne vien zināšanas un praktiskas iemaņas, bet arī sertifikāts. Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes studenti varēs pretendēt uz papildus kredītpunktiem. Apmācības iespējams uzsākt no 6. maija vietnē elementsofAI.lv.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!