Izveidota kustība, lai ikvienam būtu sava “digitālā mugursoma”

Izveidota kustība, lai ikvienam būtu sava “digitālā mugursoma”

Laikā, kad tehnoloģijas, maigi izsakoties, attīstās straujiem soļiem, aizvien lielāks izaicinājums ir tikt šai attīstībai līdzi un kļūt digitāli spēcīgākiem. Lai ceļš uz digitālo izaugsmi būtu vienlīdz interesants un saprotams visiem, desmit partneri Latvijā radījuši kustību “Valsts #196”. Tās ietvaros ikvienam plānots sniegt vajadzīgās prasmes un iespējas jeb “digitālo mugursomu” savas digitālās identitātes stiprināšanai.

Ideju par kustību “Valsts #196” aizsākusi IT kompānija Squalio, un tajā piedalās kopumā desmit partneri - Ekonomikas ministrija, Cēsu novada pašvaldība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija, IT uzņēmumi -  Draugiem Group, Microsoft Latvia, Latvijas IT klasteris un citi. Kā norāda Draugiem Group pārstāvji –

kustības mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju digitālo izaugsmi datu tehnoloģiju laikmetā.

Lai to panāktu, šī gada laikā iedzīvotājiem tiks piedāvāta virkne prasmju, rīku un risinājumu, ar ko piepildīt savu “digitālo mugursomu”, tādējādi kļūstot spēcīgākiem un atvērtākiem digitalizācijas procesos.

Savu “digitālās mugursomas” saturu ikviens varēs sākt piepildīt jau tuvākajā laikā, kad paredzēta, piemēram, datu tehnoloģijas apguves rīku izveide, mentoringa un pieredzes apmaiņas programmas pieaugušajiem, mūžizglītības programma, konferences un citas aktivitātes.

Svarīgi, ka viens no kustības “Valsts #196” aktīvākajiem partneriem ir Cēsu novada pašvaldība. Un ne velti. Kā norādīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs – šobrīd aktīvi tiek strādāts pie tā, lai Cēsu skolu audzēkņi mācītos modernā un digitāli attīstītā mācību vidē, kā arī apgūtu nepieciešamās digitālās prasmes. Arī uzņēmums Draugiem Group par vienu no savām mājām uzskata Cēsis, jo tieši tur atvērts viens no uzņēmuma birojiem. Tāpēc likumsakarīgi, ka tieši Cēsīs norisināsies virkne kustības “Valsts #196” aktivitāšu.

Viena no tuvākajām ir konference “Es. Identitāte. Dati”, kur tiks diskutēts par digitālās identitātes attīstīšanas procesu.

Tāpat Cēsīs notiks arī Microsoft Latvia un Latvijas Universitātes izstrādātais mūžiglītības kursu pilotprojekts mākslīgā intelekta jomā, padarot Cēsis par trešo vietu pasaulē, kur šādi kursi norisinās.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!