Ķīna plāno kļūt par pasaulē vadošo mākslīgā intelekta attīstītāju

Ķīna plāno kļūt par pasaulē vadošo mākslīgā intelekta attīstītāju

Banka Goldman Sachs publiskojusi ziņojumu ar nosaukumu „Ķīnas izaugsme mākslīgajā intelektā” (China's Rise in Artificial Intelligence), kurā apgalvots, ka Ķīna uzskata mākslīgo intelektu (Artificial Intelligence, AI) par to faktoru, kas jau drīzā nākotnē kļūs par būtisku stimulu šīs valsts tālākai ekonomiskajai attīstībai, vēsta CNBC.

Tradicionāli par AI attīstīšanas līderēm tiek uzskatītas ASV, kur tādas korporācijas kā Microsoft vai Google iegulda milzīgus līdzekļus AI izstrādē. Mazāk ir zināms, ka no ASV uzņēmumiem īpaši neatpaliek arī tādas kompānijas kā Baidu, Tencent un Alibaba, norāda CNBC, atsaucoties uz ziņojumu.

Īpaši uzsvērts, ka AI attīstītāji Ķīnā jau ir saņēmuši ievērojamu valsts atbalstu, bet šā gada jūlijā Ķīnas Valsts Padome publiskoja šīs valsts AI izstrādes vadlīnijas. Par galveno mērķi ir nosaukta Ķīnas kļūšana par globālu AI inovāciju centru laikā līdz 2030. gadam.

Tāpat Ķīnas valdība rekomendē izstrādāt skaiļošanas plaformas ar atvērtā koda programmatūru, kā arī apmācīt vairāk ar AI saistītu jomu speciālistu un zinātnieku. Dokumentā arī norādīts, ka valdība gan pati investēs AI nozares kvalificētos projektos, gan atbalstīs un veicinās privātās investīcijas tajos.

Goldman Sachs savukārt norāda uz četriem pamata faktoriem, kas nepieciešami, lai valsts gūtu panākumus AI jomā – tie ir talanti, dati, infrastruktūra un skaitļošanas jaudas. Ziņojumā uzsvērts, ka pirmie trīs no šiem faktoriem Ķīnai jau ir pieejami.

Valstī netrūkst talantīgu speciālistu, un tādi tiek piesaistīti arī ārvalstīm, Ķīna ģenerē 13% visas pasaules digitālās informācijas un intensīvi attīsta jaudīgu infrastruktūru. No ārvalstu komplektējošajām detaļām ir atkarīgas tikai skaitļošanas jaudas, tomēr banka pamatoti norāda, ka arī šis jautājums drīzā nākotnē tiks atrisināts un Ķīna ar augstu ticamības pakāpi pārskatāmā nākotnē kļūs par pasaulē vadošo AI izstrādātāju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Slokas iela 31-11, Rīga, LV-1048
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!