Krīzes laikā vairāk atbalstīsim vietējos ražotājus

Krīzes laikā vairāk atbalstīsim vietējos ražotājus

Covid-19 un tā dēļ esošais ārkārtas stāvoklis Latvijā, nenoliedzami, negatīvi ietekmē virkni nozaru, tostarp tirdzniecību un vietējos pārtikas ražotājus. Lai šajā laikā vairāk atbalstītu mūsu pašu ražotājus un tirgotājus, maciņu biežāk atverot vietējo produktu iegādei, tiek piedāvāts tiešsaistes katalogs novadagarsa.lv, kurā iespējams iegādāties savai dzīvesvietai tuvāk ražotos labumus, ko sākot no 30. marta var saņemt, neizejot no mājas.  

Iespēju ērtā veidā apzināt sev tuvākos pārtikas ražotājus un veicināt vietējās pārtikas noietu, ikvienam Latvijas iedzīvotājam nodrošina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). Vietnē novadagarsa.lv izvietotā interaktīvā karte palīdz ērtā un pārskatāmā veidā apzināt sev tuvākos pārtikas ražotājus. Atrodot savai dzīvesvietai tuvāko saimniecību, iespēja redzēt, kādus produktus tā piedāvā, kā tos iespējams iegādāties un kādi ir apmaksas nosacījumi. Tiešsaistes katalogā arī nesen pievienota funkcija ar izvēli saņemt iegādātos produktus pie savām namdurvīm, vienlaikus ievērojot #paliecmājās principu. Portālā iespējams atrast pārtikas ražotājus no ikviena Latvijas reģiona, un to skaits ik dienas tiek atjaunots un papildināts.

Pašlaik tiešsaistes katalogā var aplūkot informāciju par nu jau vairāk nekā 380 saimniecībām, no kurām 267 piedāvā piegādes iespējas.

Ja interesē kādi konkrēti produkti, tos iespējams izvēlēties, uzklikšķinot uz produktu kategorijas vai apakškategorijas ikonas. Savukārt, ja ir kādas īpašas vēlmes attiecībā uz ražotāju, var veikt atlasi pēc kritērijiem: bioloģiskais, integrētais audzētājs vai “zaļās karotītes” produktu piedāvātājs.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis izteicis cerību, ka novadagarsa.lv kļūs par iecienītu risinājumu ne vien zemnieku, mājražotāju un pašvaldību sasaistei, bet arī noderēs ikvienam, kurš vēlas atbalstīt un iegādāties vietējo ražotāju sarūpēto produkciju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!