Latvija digitālās ekonomikas laikmetā: paveiktais un nākotnes redzējums

Latvija digitālās ekonomikas laikmetā: paveiktais un nākotnes redzējums

II Eiropas – Latvijas Ekonomikas foruma “Industriālā rEVOLŪCIJA 4.0: digitālā ekonomika, datu drošība un atbilstības labā prakse” pirmā diena tika iesākta ar vairāku augstu amatpersonu, tostarp Ministru prezidenta Māra Kučinska, vairāku ministru un citu prominenču uzrunām. Pēc tam forums turpinājās ar plenārsēdi, kuru iesāka SIA Latvijas Mobilais Telefons prezidents Juris Binde. J. Binde ar skaitļiem un faktiem ilustrēja to, cik tālu ir tikts līdz Latvijas kā viedvalsts idejai un kas būtu paveicams, lai šī ideja par realitāti kļūtu ātrāk. Savu redzējumu par industriju digitalizāciju sniedza Accenture Latvija Inovāciju vadītājs Kristaps Banga, kurš visu sacīto ilustrēja arī ar piemēriem. Tāpat netika paiets garām mūsdienās tik aktuālajam jautājumam par kiberdrošību un lietu interneta attīstības  tendencēm.

Foruma otrās dienas formāts nedaudz atšķīrās – tika organizēts darbs divās sekcijās. Pirmā – “Viedie risinājumi lauksaimniecībā un mežsaimniecībā”, otrā – “Inženierija un tehnoloģijas industrijai 4.0”. Lauksaimniecības un mežsaimniecības sekcijā tika diskutēts par viedo risinājumu ieviešanas praksēm šajās nozarēs, izmantojot gadījumu analīzi, kas balstīts piemēros no Latvijas.

Sekcijā “Inženierija un tehnoloģijas industrijai 4.0” uzsvars tika likts uz atsevišķu gan Latvijas, gan globāla līmeņa gadījumu analīzi, kuru pamatā ir viedie risinājumi.

Lursoft IT Solutions, projekts AETERNUM, Business Intelligence sistēmas, modernās pilsētas un viedie risinājumi un citi.

Abās foruma dienās tika dots vārds ne vien Latviju pārstāvošiem nozares ekspertiem, bet arī ārzemju speciālistiem, kuri dalījās ar savas valsts tehnoloģiju ieviešanas praksēm dažādās nozarēs, kā arī apskatīja progresu viedo risinājumu jomā globālā līmenī.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!