Latvija digitālās konkurētspējas ziņā atpaliek gan no Igaunijas, gan Lietuvas

Latvija digitālās konkurētspējas ziņā atpaliek gan no Igaunijas, gan Lietuvas

Nemanot pienācis brīdis, kad paziņoti kārtējie Eiropas Savienības Digitālās Ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) rezultāti, kas aplūko 2020. gadu. Salīdzinot ar pērnā gada sniegumu, šogad Latvija uzrādījusi nedaudz sliktākus rezultātus, digitālās konkurētspējas novērtējumā ieņemot 18. vietu kopumā no 45 pozīcijām.

Noskaidrots, ka ar augstāko digitālās konkurētspējas līmeni var lepoties Somija, kurai secīgi seko divas citas Skandināvijas valstis – Zviedrija un 3. vietā esošā Dānija. Tikmēr digitāli vājāko valstu statusu ieguvušas Rumānija, Grieķija un Bulgārija. Vienlaikus visas trīs Baltijas valstis digitālās konkurētspējas ziņā atrodas 20 labāko vidū. Igaunija, kā jau bieži vien ierasts, arī šajā ziņā izceļas Baltijas valstu vidū un šogad tikusi pat digitāli konkurētspējīgo valstu desmitniekā, ieņemot augsto 7. vietu. Uz pusi zemākā jeb 14. vietā savas pozīcijas nostiprinājusi Lietuva. Tikmēr Latvija, salīdzinot ar 2019. gadu, zaudējusi trīs vietas un ieņem 18. vietu. 

Vienlaikus DESI rezultāti arī norāda uz to, ka lielāka vai mazāka izaugsme digitalizācijas jomā, salīdzinot ar 2019. gadu, novērota visās 45 ES valstīs.

Tikmēr, nedaudz detalizētāk aplūkojot Latvijas sniegumu šajā jomā, var secināt, ka par spīti kritumam statistikā, vērojams uzlabojums elektroniskās pārvaldes pakalpojumu kvalitātē. Valstī nodrošināts arī teicams platjoslas pārklājums ar augstas veiktspējas tīkliem. Progress vērojams arī 5G mobilā tīkla infrastruktūras izveidē. Tomēr, no otras puses raugoties, Latvijas uzņēmēji joprojām diezgan kūtri izmanto tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. Arī digitālo prasmju ziņā Latvija neizceļas ar spīdošu kopējo vērtējumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!