Latvijā ieviests risinājums, kas ļaus ātri pārbaudīt Covid-19 sertifikātus lielā cilvēku plūsmā

Latvijā ieviests risinājums, kas ļaus ātri pārbaudīt Covid-19 sertifikātus lielā cilvēku plūsmā

Līdz šim izmantotie risinājumi Covid-19 sertifikātu pārbaudei ir labi piemēroti nelielām cilvēku plūsmām. Taču situācijās, kad darīšana ar lielām cilvēku masām, piemēram, kultūras, sporta pasākumu apmeklētāji, QR kodu skenēšana var prasīt ļoti ilgu laiku. Tāpēc lietuviešu uzņēmums Raso radījis ierīci, kas sertifikātus ļauj pārbaudīt mazāk nekā vienas sekundes laikā. Nu šis risinājums pamazām ienāk arī Latvijā. 

Atšķirībā no parastajām Covid-19 sertifikāta pārbaudīšanas lietotnēm,

RASO izstrādātais risinājums ietver specializētu ierīci ar svītrkoda skeneri, kas zibenīgi var noskenēt QR kodu. 

Līdz ar to, tas ir labs risinājums lielas cilvēku plūsmas ātrai pārbaudei ilgā laika posmā, piemēram, sertifikātu pārbaudei tirdzniecības centros visas dienas garumā.

Lietuvā šī ierīce tiek izmantota kopš septembra, kad valstī ieviesa ierobežojumus, kas paredz, ka lielveikalus drīkst apmeklēt tikai tie, kuri var uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu. Pašreiz šo risinājumu izmanto 50 Maxima veikalos Lietuvā. No 11. oktobra ieviešot stingrākus ierobežojumus, arī Latvijā šai ierīcei rasts pielietojums, paātrinot cilvēku plūsmu tirdzniecības centros. Šobrīd to izmēģina iepirkšanās un izklaides centrā Akropole. 

Raso tirdzniecības, loģistikas un ražošanas izpilddirektors Vitālijs Garbausks (Vitalijus Garbauskas) norāda, ka arī Latvijā, ieviešot jaunos ierobežojumus tirdzniecībā, bija vajadzīgs risinājums, kas ļautu skenēt sertifikātus ātrāk nekā to spēj parasto viedierīču kameras. Viņš stāsta, ka Lietuvā jau pārbaudītā tehnoloģija pielāgota Latvijas prasībām un apstākļiem. Pati lietotne jau bija izstrādāta un integrēta Honeywell mobilajā datorā/skenerī. Tas ļāva skenēšanas risinājumu Latvijā ieviest ļoti ātri un dot iespēju tirgotājiem laicīgi sagatavoties jaunajām prasībām. Covid-19 sertifikātu validācijas programma reaģē mazāk nekā sekundes laikā, lai pārliecinātos, vai sertifikāts ir derīgs.

Runājot par pašu risinājumu, Garbausks uzsver, ka skeneris ir triecienizturīgs. Ierīce bez uzlādes spēj darboties visu dienu pat tad, ja QR kodi tiek skenēti bez pārtraukuma.

Tāpat šis risinājums ir diezgan praktisks, jo tam atradīsies pielietojums arī pēc pandēmijas.

To var izmantot, piemēram, noliktavās preču krājumu pārvaldībā un komplektācijā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!