Latvijā izstrādāts dronu satiksmes vadības rīks

Latvijā izstrādāts dronu satiksmes vadības rīks

Palielinoties gan dronu skaitam gaisa telpā, gan to lidināšanas biežumam, kā arī ņemot vērā šī iemesla dēļ pieaugošos drošības un privātuma riskus, aizvien pamatotāka ir vajadzība pēc šo lidaparātu kontroles risinājuma. Nu tādu izstrādājuši pašmāju LMT kopā ar uzņēmumu “Lufthansa Systems”.

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) kopā IT pakalpojumu nodrošinātāju aviācijas jomā “Lufthansa Systems” nākuši klajā ar kopīgi izstrādātu pilotprojektu - dronu satiksmes vadības programmu. Pilotprojekts īstenots, jo abi uzņēmumi skaidri saredz dronu potenciālu nākotnē un šo lidaparātu nozīmi dažādās glābšanas misijās, kā arī problēmsituāciju risināšanā uzņēmumos. Norādīts, ka abu kompāniju radītā platforma veidota, lai visi gaisa satiksmes dalībnieki, arī droni, būtu redzami kopējā plūsmā un netraucētu viens otram.

Risinājuma koncepts paredz arī dronu lidojumu attīstību nākotnē, ļaujot, piemēram, vadīt šos gaisa kuģus ārpus pilota redzamības zonas, kā arī uzsākt autonomo dronu lidojumus.

Šādu attīstības virzienu īstenošanā būtiska nozīme ir arī jaunākās paaudzes 5G mobilā tīkla tehnoloģijām.

5G sniegs plašākas iespējas tieši to attālinātai vadībai, kā arī vairāku dronu vienlaicīgai izmantošanai.

LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis norādījis, ka līdz ar LMT un Lufthansa Systems kopīgi izstrādāto pilotprojektu - dronu satiksmes vadības platformu Latvija kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kur tiek praktizēta šādu lidaparātu satiksmes vadība. Viņš piebilda, ka ar šī risinājuma palīdzību būs iespējams būtiski uzlabot dronu satiksmes drošību, attīstīt jauna veida pakalpojumus jomas ietvaros un kļūt konkurētspējīgākiem pasaulē.

Jāpiebilst, ka LMT jau ir uzkrāta zināma pieredze dronu praktiskā izmantošanā glābšanas misijās. Piemēram, LMT izstrādāts drons ar datorredzi un datordzirdi tiek izmantots gan militārajās apmācībās, gan pielietots ugunsgrēku dzēšanai un kartografēšanai. Turpretī kopsolī ar Rīgas ostu LMT attīsta glābšanas drona konceptu, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību nosaka ūdens piesārņojuma līmeni.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!