Latvijā norisinās pirmais virtuālais hakatons

Latvijā norisinās pirmais virtuālais hakatons

 Ar mērķi meklēt un attīstīt risinājumus koronavīrusa radītājiem izaicinājumiem šobrīd tiek rīkotas vairākas iniciatīvas un projekti, kur lielākoties attālinātā režīmā savas idejas un ierosinājumus var sniegt ikviens interesents, tehnoloģiju un inovāciju entuziasts. Viena no šādām iniciatīvām ir pirmais virtuālais hakatons, kur tiešsaistes vidē kopīgi tiek meklēti risinājumi nelaimes seku mazināšanai un situācijas uzlabošanai.

Latvijā pirmais virtuāli notiekošais hakatons “HackForce” norisinās no 17. līdz 19. martam tikai un vienīgi tiešsaistes vidē. Tajā ikviens tika aicināts pieteikt savas idejas un piedāvāt risinājumus prototipiem, kuru izstrāde vērsta uz vienu tēmu – koronavīrusa paveida COVID-19 radīto seku mazināšana un situācijas uzlabošana. Lai hakatons norisinātos pēc iespējas produktīvāk un veiksmīgāk, dalībniekiem tiek piedāvātas četras tēmas, kuru ietvaros jāattīsta idejas. Mentoru pavadībā risinājumi tiek meklēti tādās jomās kā inovācijas un tehnoloģiski risinājumi medicīnā un veselības aprūpē; koronavīrusa krīzes risinājumi, kas ietver, piemēram, sociālo distancēšanos, informācijas plūsmu, brīvprātīgo darbu; izglītība, ietverot risinājumus attālināta mācību procesa organizācijai un tiešsaistes apmācībām. Aizmirstībā netiek atstātas arī tādas jomas kā ekonomika un uzņēmējdarbība. Tomēr, ja piedāvātās tēmas neuzrunā, taču ir vēlme piedalīties, dalībnieki varēja piedāvāt idejas citās jomās.

Hakatonā tika aicināti piedalīties ne vien interesenti, bet arī programmētāji, jomas eksperti, ikviens aktīvists, kurš ir gatavs dalīties ar savām prasmēm un zināšanām un sniegt pienesumu ideju izstrādē. Kā jau ierasts – ideju ģenerēšana un risinājumu izstrāde norisinās komandās, no kurām prasmīgākās iegūs naudas balvas ieceres tālākai attīstībai, iespēju trīs mēnešu garumā bezmaksas izmantot kopstrādes telpas un citas vērtīgas balvas.

Jāpiebilst, ka Latvijā pirmo virtuālo hakatonu organizē brīvprātīgo dalībnieku komanda no jaunuzņēmumu kopienas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!